Wpis z mikrobloga

@xerxes931: dokladnie, z reszta zwracajac sie w rozmowie do dr powiesz Panie Doktorze a do mgr Pan, Pani. Pani Magister mowilo sie w aptekach kiedys najwyzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdy pisalem do mgr to zaczynalem przez Witam, a potem wlasnie Pan/Pani.
@xerxes931: Ja slyszalam opinie, że jest to ok, dlatego, że liczy się, kiedy Ty piszesz mailla, a nie kiedy ktoś go odczytuje. Nie będę jednak szła w zaparte, tylko sprawdzę później czy faktycznie można tak pisać czy nie.
@xerxes931: Napisz "Dzień Dobry wieczór".
Pan/Pani, Pani magister, Pani doktor, Pani profesor, Wasza ekscelencjo, to i tak będzie lepsze niż wiele maili które przysyłają studenci, takie jak z domeny calusek.pl, wysłany przez mati69, a kończący się "pzdr, nazwisko".
Jeśli nie trafisz na nadętego bufona, to oleje jak się do niego zwracasz, o ile nie będzie to obraźliwe. W przeciwnym razie, co byś nie zrobił to nie zaliczysz przedmiotu d;

@HalEmmerich: u nas też babka od analizy matematycznej podpisywała się "pzdr, bw". Mail już dawno wysłałem, ale odnośnie "mati69" jak mieliśmy laborki z baz danych mieliśmy założyć konta w systemie, każdy używał takiego samego loginu jak ma w systemie uczelni i mailu uczelnianym (ileśtam liter imienia ileśtam nazwiska + cyfra ewentualnie), a ja... "arbuzy69", i potem babka się pytała przed całą salą "kto to jest arbuzy sześćdziesiąt dziewięć" xD
@xerxes931: Miałem podobnie - rąbnąłem się i zamiast z maila studenckiego wysłałem z prywatnego. Prowadzący w pewnym momencie zapytał "Kto to jest Czaromir Wielki?".
Żeby było ciekawiej, na forum roku tak się podpisywałem, więc wszyscy poza prowadzącym wiedzieli kto to.
W liceum z kolei nauczycielka informatyki szukała właściciela maila "niszczyciel@cośtam".
@xerxes931: No właśnie, jak sam widzisz tytuł naukowy jest tylko jeden, na magistrów nikt nie zwraca uwagi, więc mówiąc o kimś "z tytułem", ma się na myśli profesora. Stąd sam zapomniałem odpowiadając Ci dopisać słowa "zawodowy" :)

Pewnie tradycja, ale spoko, są trudniejsze i dziwniejsze rzeczy :)