Wpis z mikrobloga

@idct: w tłusty czwartek weganin je pączka weganskiego własnej roboty, jeśli nie ma dostępu do knajpy, a jeśli chce być weganinem dla zdrowego stylu życia to nie je pączka w ogóle, a przynajmniej nie w dniu, w którym pączki są najpodlejszej jakości.

@yeloneck: sposób hodowli kur na jaja jest niedopuszczalny. Mleko krów uzyskuje jako efekt sztucznej inseminacji - normalnie krowa nie daje mleka przez całe swoje życie. Mleko można zastąpić lepiej niż z powodzeniem np. napojem owsianym (nie jestem fanem produktów sojowych + unikam "podrabiania" diety mięsnej: nie mówię, że pije "mleko sojowe" )

W załączniku filmik od Vivy(!)
i.....t - @yeloneck: sposób hodowli kur na jaja jest niedopuszczalny. Mleko krów uzys...
@idct: to rozumiem, że samochodami silnikowymi też nie jeździsz, bo trujesz środowisko i przy wydobyciu/transporcie ropy giną zwierzęta? Telewizji też nie oglądasz, bo do tego potrzeba prądu, prąd powstaje w elektrowni, na których liniach giną ptaki? Komputera też nie... chociaż czekaj... Jeśli jesteś konsekwentny, bo przecież kury mają źle i krowy, to w innych dziedzinach też jesteś taki krytyczny. Czy jednak samochód to małe zło? Myślałem, że jednak ktoś mnie zaskoczy
@yeloneck: po pierwsze różne "wolne wybiegi", certyfikowane farmy itd. to czasami zwykłe oszustwo (znalazłem coś takiego w zakładkach), po drugie nie zaspokoisz w ten sposób całego zapotrzebowania na mleko i jajka, więc siłą rzeczy ktoś musi spożywać ich mniej, a ktoś wcale. Btw, czy sam kupujesz wyłącznie takie produkty? Nie mówię już o zawartości jajek/mleka pochodzących z nieetycznych hodowli w innych artykułach spożywczych.
@pawlak: zawsze możesz jechać do rolnika i kupić. Polecam. Ja często kupuję jajka w pobliskiej wiosce. Są o niebo lepsze, niż to gówno w sklepie. A jeśli kupuję sklepowe to tylko i wyłącznie z wolnego wybiegu (mimo, że nie zawsze jest tam raj). Mleko kupuję normalne, bo jakoś nie zaobserwowałem strasznych krzywd z powodu sztucznej inseminacji. Staram się myśleć racjonalnie, więc nie podchodzę do tego w taki sposób. Jak miałbym się