Wpis z mikrobloga

Antysemityzm mnie trochę nie dziwi. Żydzi są po prostu ludem sukcesu, a sukces zawsze boli. Dziwi mnie jedynie antysemityzm w formie wyrażania się o Żydach jak o gorszej rasie itd. Bo to jest totalna bzdura i fail myślowy. Właśnie Żydzi to naród totalnych kozaków. Wysokie IQ, silny instynkt przetrwania. Ludzie pochodzenia żydowskiego to zawsze ludzie sukcesu: lekarze, prawnicy, bankierzy, aktorzy, politycy. Ale oprócz tego również naukowcy, nobliści. Myślę, że lista żydowskich uczonych i artystów jest tak długa, że nie ma sensu jej tu wklejać.
Oprócz tego, powiedzenie, że Żydzi stoją za wszystkim też jest prawdziwe. Silne lobby choćby w Stanach. Państwo Izrael, które prowadzi politykę dokładnie taką jaką chce nie bojąc się osądu innych państw Zachodu, bo za nimi stoją właśnie Stany z olbrzymim lobby swoich braci.
Zobaczcie, my Polacy, naród który wycierpiał na serio sporo, na naszej martyrologii moglibyśmy robić taką politykę... Ale nie potrafimy. Można nam wciskać polskie obozy itd. A spróbujcie powiedzieć co złego o Żydach. Przekręcić Holocaust. Nie ma na to najmniejszej szansy, ponieważ oni potrafią na tej tragedii zarobić. Czy etycznie? Nie wiem, ale na pewno cwanie. Pokolenia się już dawno wymieniły, a skoro da się na tym robić politykę i pieniądze?

Uważam, że Żydów należy podziwiać. Pokażcie mi inną, tak #!$%@?ą nację. Nie określiłbym się jako antysemita, ale z pewnością jestem ostrożny wobec wpływów żydowskich. Skoro wykazuję pozytywne cechy danej nacji, to są również i złe. Ogółem nie uważam, że wszyscy są jednakowi, poszczególne narody silnie się od siebie różnią i konkurują. Żydzi po prostu świetnie wykorzystują narzędzie poprawności politycznej i cenzury (a to z kolej kolejny silny atut) i dlatego ciężko wyrażać się o nich krytycznie. A moim zdaniem to wszystko zależy od tego z której strony na nich spojrzeć i w jaki sposób się o nich wyrażać.
A Wy co sądzicie o Żydach? Tylko z góry mówię, że teksty chamskie, nawołujące do mordowania i traktujące o ludziach jak o gorszej maści będą usuwane. Liczę na merytoryczną dyskusję, ale również niepozbawioną krytyczności.

#neuropa #4konserwy #zydzi #antysemityzm
Pobierz
źródło: comment_lYdP4apdcVfugCfuidGT2ultvzVeU9J7.jpg
  • 24
@theone1980: To prawda. Jak doszło do tego, że dali się tak potulnie mordować. A co z ich rodakami, którzy siedzieli choćby w USA i doskonale zdawali sobie sprawę z tego co się dzieje w Europie. Sporo czytałem o teorii podziału na rody czy choćby tego, że bogatych Żydów nie obchodziły losy "szarych biednych europejskich myszek" i stąd brak reakcji.
@Abaddon84: są kozakami intelektualnymi i biznesowymi, zgodzę się. Ale przy tym wszystkim są bardzo cwani, zawsze najgłośniej krzyczą o antysemityźmie, wyciągnęli i dalej ciągną z tego niesamowite profity. A to ich trochę deklasuje, bo żerowanie na tragedii swoich przodków jest słabe w opór. Mnie nie przeszkadzają, szanuję jak każdego innego.
@kam966: Jednakże gdyby teraz określać majętność Żydów, to chyba nie ma już miejsca na Ziemi, gdzie żyją biedni Żydzi. Pojedyncze przykłady. Kiedyś owszem, teoretycznie najbiedniejsze dzielnice należały do Żydów. Ale. Ich były kamienice, a i złoto zawsze mieli gdzieś ukryte. Może po prostu wybierali życie w ubóstwie?

@sebawo: To prawda, właśnie w tym rzecz. Żerują na własnej tragedii. Tylko czy ich przodków to boli? Nie, a na gojach zarobią. To
@Abaddon84: Jedną z głównych przyczyn sukcesu Żydów jest ich plemienne nastawienie (wyraźne odróżnienie swoich od obcych i preferowanie tych pierwszych) i od czasu powstania Izraela skrajny nacjonalizm. Gdy się próbuje te cechy rozwinąć w Polakach, to zaraz się podnosi jazgot postępowych tolerastów, że to oszołomskie i mamy być kosmpolityczną masą pozbawioną tożsamości. Zazwyczaj osoby głoszące takie poglądy same są wielkimi filosemitami. Ludzie widzą tę sprzeczność i to stanowi jedno ze źródeł
@Abaddon84: Sprawa jest bardziej skomplikowana, nigdy nie było jednego Żyda (choćby pod względem rasowym), a od XIX wieku podziały są jeszcze większe - od religijnych, przez etniczne do politycznych. Różna jest nawet moralność, która jeszcze sto lat temu była uważana za ten żydowski łącznik. Dziś jedynym spoiwem jest kultura i dziedzictwo diaspory, starożytnego i współczesnego Izraela, zbyt często nierozumiane i rodzące tyle nienawiści w masach. Dlatego oblicze "antysemityzmu" zależy od celów
@Abaddon84: Dodam jeszcze, że Holocaust i inne pogromy zadziałały jak wielki mechanizm selekcji naturalnej - przetrwali najsprytniejsi.
Co ciekawe u nas było dokładnie na odwrót, ponieważ eksterminacja Polaków w wielu miejscach nastawiona była przede wszystkim na eliminację elity, a nie całego narodu.
@Abaddon84: normalny dobor naturalny przez 2000 lat dostawali w dupe to przetrwaly tylko najinteligentniejsze jednostki, dostrzegam tez korelacje pomiedzy dlugoscia tradycji europejskiej danej kultury i jej przystosowania do zycia w nowoczesnym spoleczenstwie zydy>zachodnia europa>europa srodkowa>rosja