Wpis z mikrobloga

#rmffm #rakcontent #polityka
słucham teraz tego wywiadu i ten redaktor tak się gorączkuje, że mnie to śmieszy:)
"bo Bata Szydło powiedziała 500 zł na KAŻDE dziecko a nie na drugie i kolejne" i tak w kółko, no ja #!$%@?.
Ja nie lubie pisu, ale to, jaki ból dupy mają media dzisiaj (nomen omen niemieckie) to nawet jak Bronek Bulwa po krzesłach skakał to nie słyszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
@marcinnet: a w Japonii co było? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@handsomejack: no przecież wiadomo, że to była kiełbasa, kwoty wolnej nie ruszyli i nie ruszą, wieku emerytalnego nie ruszyli i nie ruszą. a ten debil się uparł, że przecież mówiła NA KAŻDE, ale NA KAŻDE, że NA KAŻDE.
niech dadzą na każde, redaktorzyna też się do tego dokłada, jak każdy z nas, więc ja bym wolał,
@sebawo: czasami sie zastanawiam o czym ja #!$%@? jak potluczony, bo powtarzam wyświechtane frazesy. Tak mi sie wydaje, ze skoro ludzie tak robia to ja tez pewnie...

Do czego pije? Do "nomen omen niemieckie"... Noz sie w kieszeni otwiera...
@marcinnet: niezbyt szczęśliwy przykład podałem, bo tam faktycznie żadnych stołków nie było, tak mi się skojarzyło ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale buldupią dużo bardziej niż za bronka, to trzeba przyznać.

@neo_vir: ale osochozi? o Bauer Media Invest GmbH ?
@sebawo: spolka jest niemiecka i nie jest to zadna tajemnica... Chodzi mi o to, ze ten fakt nie ma nic wspolnego z tresciami antenowymi. Takie komentarze czesto sie pojawiaja przy okazji kwestii politycznych tymczasem w praktyce zaleznosci nie ma zadnej.
@neo_vir: rozumiem, że pracujesz w mediach na wyższym stanowisku i odpowiadasz za treści prezentowane odbiorcom?
nie chcę wyjść na paranoika, nie jestem spiskowcem itp. ale chwila refleksji, przeglądnięcie trendów w głównych mediach, o czym, jak i z kim się dyskutuje i można na prawdę zobaczyć jakąś przedziwną zależność.
Wtedy się człowiek zaczyna zastanawiać, jak daleko jest posunięta manipulacja i czy wynika ona z odgórnych trendów czy z przekonania samych autorów.
Nie
@sebawo: pracuje w mediach od blisko 10 lat, czy na wyzszym stanowisku? Odpowiadam za ludzi za tresci rowniez ale bardziej za ustalanie formy przekazu. Za tresc sama w sobie odpowiada dziennikarz + wydawca/redaktori w kazdym normalnym medium tak jest. W rmfie mam wielu znajomych i wiem jak pracuja. Piaseckiego (tego o ktorym piszesz) akurat nie znam osobiscie ale to dobry dziennikarz. W ogole juz kiedys przy podobnej okazji o tym pisalem
Cieszę, że się masz kompetencje.

W ogole juz kiedys przy podobnej okazji o tym pisalem i powtorze: ludzie tam maja swoje poglady ale na antenie obowiazuje obiektywizm.


@neo_vir: To może to jednak to? nie wszyscy potrafią ten obiektywizm zachować i w sytuacjach skrajnych, tzn gorąca wymiana zdań, sama postawa i sposób rozmowy zdradza subiektywne nastawienie do sprawy/gościa?
Może to nikt z góry, tylko właśnie z dołu przekazuje informacje w sposób dalece
@sebawo: Trochę nie wiem o co Ci chodzi z kompetencjami... ja siebie uważam za małego pikusia. Gdybym był podrzędnym reporterem małej stacji radiowej czy jakiegoś portalu, ale z tą wiedzą, którą mam teraz to byłbym mniej wiarygodny?

Z niezależnością jest trochę niestety jak z dupą: każdy ma swoją. Wiesz, my sami widzimy, że w środowisku nie dzieje się najlepiej. Że media publiczne walą w #!$%@?, że TVN ciągnie w swoją stronę.
@neo_vir: będąc podrzędnym reporterem małej stacji nie masz dostępu do pewnych informacji czy spotkań, więc imho to robi różnicę.
to nie był sarkazm, serio, fajnie że się odezwał ktoś 'ze środowiska'.
Ciekawe to o czym mówisz, potwierdza to moje przypuszczenia, że w mediach jest jak w każdej innej firmie. Prezes lubi drukarki hp bo taką ma w domu, to pisze przetarg czy zamawia właśnie takie, mimo że obiektywnie rzecz ujmując inny