Wpis z mikrobloga

1. Przyszło lipo do rada. BG wysłał 2 raz bo poprzednie nie dotarło. (ichniejszy tracking dawał jakieś info z Londynu, a i minęło sporo ponad miesiąc.
Raczej działa, od siebie mogę zalecić ostrożność bo jak się źle wepnie wtyczke to po radiu


2. I tu wychodzi jaki głupi jestem...
Felerny silnik nr. 2 z którego wypadała "pokrywa silnika" miał być sprawdzony jak się trzyma po sobotnim lataniu....
Okazało się, że palcami mogłem go bezproblemowo wyciągnąć...
Postanowiłem walnąć kropelkę kropelki+kleju anaerobowego.....
Przez moje upośledzenie zalałem łożysko silnika ( )
Niby działa ale STRASZNIE znosi więc nie latam i czekam na nowy który zamówiłem juz jakiś czas temu.


Za jakiś czas pewnie sprzedam obecną konstrukcję jako: ramę, silniki+esc wraz z PDB i zbuduje drona od nowa.
Użyje tam obecnego cc3d, takich esc, silników będę jeszcze szukał i takiej miejmy nadzieję ramy (carbon fiber

Szkoda, że w praktyce te ESC mają jednak zwykłe kable (opinie na BG)

No i w planie wymiana nadajnika i odbiornika rc......

#drondinozaura (34 obserwujących, serio kogoś to obchodzi? xD)
Pobierz psposki - 1. Przyszło lipo do rada. BG wysłał 2 raz bo poprzednie nie dotarło. (ichni...
źródło: comment_CZktPmMBiI5NA95MErmGQfpEPmzutixq.jpg
  • 31
@specjalista_gamoniu: zwarcie w padach ESC się zrobiło podczas lotu, wielki prąd z lipo poszedł że aż carbon przypaliło jak się palił :D

SunnySky X2207S
DYS BL20A BLHELI 14.3 (?)

W sumie nie skończyłem go nawet składać
@specjalista_gamoniu: Lataj do czasu aż będziesz mógł powiedzieć że jesteś DOBRY. Bo w sumie działa to po co zmieniać na siłę
Wtedy kup sobie ESC 30A, nowe EMAXY 2205 + ramę 210mm 5"

i takim zestawem niszczysz świat
Raczej działa, od siebie mogę zalecić ostrożność bo jak się źle wepnie wtyczke to po radiu


@psposki: tak, przerabialem to- identyczny pakiet zamowilem i zachcialo mi sie na polu wymienic. Oczywiscie to co pisza o T9X to głównie informacje jak nie spalic przy podpinaniu ale życie zweryfikowalo. Planowalem rozebrac i zrobic ale u najblizszego elektronika bez schematu zrobili mi to za 50 zł w 15 min.