Wpis z mikrobloga

Hola Mirki!

Na początek mojej wykopowej działalności parę słów, które mogą wydać Wam się oczywiste.

Czy zauważyliście kiedyś, że większość polskich partii politycznych ma do zaoferowania jedynie bycie w opozycji do innej partii? Że merytoryka odpływa na dalszy plan? Że niewiele brakuje, żeby nasi posłowie wyszli z ław i zaczęli się #!$%@?ć niczym w Boliwii czy na Filipinach? Albo żebyśmy my zaczęli się #!$%@?ć na ulicach? Spójrzmy na tę wielką księgę bycia przeciw.

PiS - zawsze przeciwko dżender, lewakom, homoseksualistom, Niemcom i Rosjanom, wszystko okraszone chrześcijańską miłością do bliźniego. Jaka jest #dobrazmiana, każdy widzi.
Marian Kowalski - wiem, nie jest to parlamentarzysta, ale postanowiłem go tu umieścić, gdyż stanowi dla mnie pewien fenomen - jakim cudem pociąga za sobą tak wielu inteligentnych ludzi. Wiem, że sam p. Kowalski jest inteligentnym człowiekiem, a jego podstawowe wykształcenie nie jest jego winą. Nie zmienia to jednak faktu, że jego przekaz kierowany jest jednak do członków klubu dyskusyjnego spod klatki na Szmulkach.
Kukiz '15 - ruch "antysystemowy", przy czym chyba sami nie potrafią zdefiniować czym ten system jest. Doskonałym przykładem jest sam lider, który najpierw zarzekał się, że nie poprze małej ustawy medialnej, ale w czasie głosowania przypomniał sobie jak bardzo nienawidzi Lisa i Kraśki i jednak zagłosował za. Do tego dochodzi Kornel Morawiecki, którego absolutnie za zasługi w opozycji należy szanować. Niestety chyba zasnął w 1989 roku i obudził się dopiero niedawno. Całą tę zbieraninę dopełniają posłowie z Ruchu Narodowego, którzy na tle lidera ruchu wyglądają na bardzo rozsądnych, Janusz polskiego przemysłu browarniczego i raper, z którego wyboru bardzo się śmiałem, a okazuje się, że jest on chyba najrozsądniejszą ekipą w tej zbieraninie.
PO - od ponad 10 lat leci na straszeniu PiSem i według PO największa ich zaleta to nie bycie PiSem. Niestety to paliwo już się wyczerpało i chyba niczego nowego w tej materii nie doświadczymy
KORWiN - przeciwnicy wszelkich przeciwników nieskrępowanej wolności (dopóki nie zawiśniesz na szafocie) i osób, którzy nie chcą aby szaleńcy w Polsce mogli mieć broń i #!$%@?ć imby
Razem - biedni pracownicy i biedni bezrobotni kontra źli bogaci. Walka klas rodem sprzed 200 lat. Na szczęście czasy się trochę zmieniły

I tak wszyscy jesteśmy zawsze w kontrze, nigdy za. Tak to właśnie prezentują się nasza scena polityczna oraz nasze społeczeństwo.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazlewactwa