Wpis z mikrobloga

@theone1980: Aż wstyd się przyznać, tym bardziej, że robię w IT, ale ... za gówniarza usunąłem System32 przez konsolę, nie wiem dlaczego, nie pamiętam dokładnie. Wiem tylko, że komputer nagle zaczął głośno chodzić, a ja myśląc, że restart pomoże... zrestartowałem PC-ta. Odpalił się i ujrzałem piękny widok napisu "Brak system32". Ja #!$%@? ale byłem debilem.
  • Odpowiedz
@rufelieux: usuwasz katalog /etc
Można łatwo to uzasadnić: jak przeglądasz w internetach śmieszne obrazki, głupie filmiki, etc. to właśnie całe to etc trafia właśnie tam. Ponieważ zbiera się tego coraz więcej i więcej, dostęp do /etc zajmuje przeglądarce coraz dłużej i dłużej, dlatego warto raz na jakiś czas wszystko stamtąd usunąć
  • Odpowiedz
@theone1980: Mówię o folderze system32. Na linuksie z rootem faktycznie możesz wszystko, na Windowsie z tego właśnie powodu (jako że zwykle pracowało się na koncie administratora) wprowadzili dodatkowe blokady...
  • Odpowiedz
@theone1980: Nie pamiętam dokładnie, ale chyba jest tak (przynajmniej tak było na XP), że nie dało się usunąć systemowych plików jak już był uruchomiony system (nawet jak jakoś usunąłeś to system sam przywracał, czy coś w tym stylu). Dało się usunąć jak uruchomiłeś w trybie awaryjnym, czy właśnie wiersza polecenia.
  • Odpowiedz