Wpis z mikrobloga

Szukam książki bądź cyklu science fiction o wojnie z obcą cywilizacją, czy podboju galaktyki. Interesuje mnie jednak inny punkt widzenia - taki w którym to ludzie są tą złą siłą, a nie dzielnie bronią Ziemi przed UFO. Fajnie by było jakby styl przypominał bardziej "Toy Land" niż "Sojusznicy". Poleci ktoś coś?
#ksiazki #sciencefiction
  • 10
  • Odpowiedz
@DeWuKa: Hm, żeby moja mizerna pamięć niczego nie przekształciła... Nie jest to powieść, w której ludzie są specjalnie źli. Po prostu wyruszają w przestrzeń kosmiczną, by nawiązać kontakt z mieszkańcami innej planety. Tytuł praktycznie zdradza, jak się ta podróż kończy.
Można by w sumie podzielić tę książkę na trzy części - prolog, gdzie bohater wyrusza na poszukiwanie zaginionego znajomego, co prowadzi do drugiej części, czyli po sporym przeskoku w czasie mamy
  • Odpowiedz
@Mordeusz: Endera przeczytałem pierwszy tom i nie mogę się zabrać za drugi. Książka serio dobra, ale ostatnio wolę coś lekkiego, żeby wieczorem zrelaksować się przy opisie fajnej akcji, czy prostym żarcie bohatera - dlatego podałem za przykład Toy Land.
  • Odpowiedz
@DeWuKa: Jest także świetny komiks na podstawie "Wiecznej Wojny". Książki jeszcze nie miałem przyjemności czytać ale się przymierzam. Komiks świetny. I faktycznie ludzie są gorsi niż obcy :)
  • Odpowiedz