Wpis z mikrobloga

Zacząłem ostatnio grać w #hearthstone i muszę przyznać że ta gra to jeden z najgorszych Pay-to-Win jaki kiedykolwiek widziałem.
Pomimo tego że jestem początkujący, cały czas losuje mi przeciwników z jakimiś legendarnymi kartami, na które nie mam żadnej kontry. Bo pomimo tego że otworzyłem już 7 pakietów (za walutę zdobywaną w grze) cały czas dostaje jakiś szajs.
Przemyślana strategia nie ma tutaj większego znaczenia kiedy przeciwnik ma lepszą talię. Bo nawet jeśli ja dokładnie realizuję swój plan, a przeciwnik popełnia głupie błędy, to i tak często przegrywam bo zagrywa karty które zamiatają wszystko co ja mam.
Jedynym wyjściem jest wydać majątek na karty, albo męczyć się ze zbieraniem waluty w grze przy użyciu słabych podstawowych kart.
tldr hearthstone = rak

#hearthstone #gry #pay2win
  • 50
@Lisiu: Tak, i poczekać aż będzie użyteczny jej power. Np. w następnej on wystawi stoworka 2/1, twoja tura i go kasujesz z jej umiejętności. Ty masz miniona na stole, on stracił turę i miniona. Jeżeli chcesz wystawiać gościa w pierwszej to są lepsze karty od statów 1/1. W tej grze chodzi by robić dobre deale na stole, a co jest jeszcze ważne to z czasem się dowiesz. I nie miej pretensji
@mateo__: no tak ale graliśmy podstawowymi taliami i za 1 miałem tylko to (w ręce) i znachora (w tali), a i tak pierwsza postać jaką zagrał miała 3 życia to na wiele i tak by się to nie zdało, a tak to przynajmniej zadałem 2 obrażeń bohaterowi i 1 stworowi którego przezwał, to myślę że i tak wyszło na plus
@Lisiu: I wygrałeś przez to, że mu zadałeś w 1-2 turze ten 1 więcej obrażeń? Jedynie kiedy tak możesz zagrać to wówczas gdy zostało mu 1hp na bohaterze, w innym przypadku to jest marnowanie potencjału karty. Tu nie chodzi bo co turę rzucić kartę o jak największym koszcie i jakoś to będzie.
@mateo__: Czyli mam grać całkiem pasywnie i grać karty tylko kiedy sytuacja jest w 100% optymalna, bo może się zdarzyć że w ogóle jej nie użyje przez przez cały pojedynek, zresztą zdarzały mi się takie gry gdzie nie użyłem startowej karty, nawet pomimo agresywnego stylu gry.
@Lisiu: ostatnie co powinno cię interesować przez co najmniej pierwsze sześć tur to obrażenia zadawane w twarz przeciwnikowi. I tak jak napisał @ mateo__: w tej grze jest ważne planowanie parę tur w przód, a nie jak najszybsze wysypywanie kart z ręki. Wbiłeś chociaż ten dziesiąty lvl każdą klasą??

Chociaż sądzę że masz kiepskie podejście do tej gry ;) Jak zaczęłam grać to przez pierwsze 1,5 grało mi się bardzo dobrze
@Lisiu: Jeżeli chcesz mieć pewność zagrania w 100% to proponujesz szachy. Tam jak się nauczysz wszystkich możliwych ruchów to wygrasz. Tu jest HS, to są karty, jest czynnik losowy którego nie wyeliminujesz, możesz czasami go zminimalizować. Musisz nauczyć się myśleć, czym gra przeciwnik, co może mieć, z jego ruchów na stole domyślać się jakie karty może mieć lub nie mieć, rozegrać sobie w głowie grę do przodu i podjąć taką decyzję
@mateo__: Chodzi o to że może użyć fale płomieni i mi zniszczyć wszystkich? Wolał bym w takiej sytuacji zagrać czymś mocniejszym, albo wzmocnić jednostki na stole. Ale jeśli maiłbym tylko to w ręce, to ciężko powiedzieć, może zagrał bym jedną i użył specjalnej umiejętności.
@Lisiu: Dokładnie, zaczynasz przewidywać ruchy przeciwnika. To jest najważniejsze. Można spasować, a można nawet i zagrać jeżeli wiem, z jaką talią gram bo jest b. popularna i akurat w niej nie ma flamestrike. Dlatego nie ma jednoznacznie poprawnej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy od wielu innych czynników.
@mateo__: Ja nie wiem jakie są popularne talie i raczej nie mam będę się angażować w tą grę na tyle żeby to wiedzieć, sam układałem swoje talie i chciałem sobie pograć relaksu, a nie po to żeby być mistrzem. Dlatego nie lubię kiedy losuje mi przeciwników z wypasionymi kartami i pro buildami z którymi nie mam żadnych szans.
@Lisiu: Nie masz co zwalać na P2W. Jak możesz po takim krótkim doświadczeniu być zdania, że przegrywasz tylko przez farta, za dobre karty u przeciwnika i tak dalej. Jeśli znasz angielski w stopniu przynajmniej podstawowym to sprawdź sobie chociaż serie filmów dla początkujących od Trumpa. Uzbierane złoto zbieraj na kolejne skrzydła przygody, statystycznie każde skrzydło jest więcej warte niż 7 paczek. Zacznij od Naxxramas, wygraj przynajmniej 1 bójkę co tydzień dla
@nbzwdsdzbcps: Niby dlaczego mam nie narzekać na p2w? Wyobrażasz sobie co by było jakby inne gry miały miały taki model free2play?
Wyobraź sobie że zakładasz konto w World of Tanks (albo inna gra w której przeciwnicy są dobierani na podstawie tierów), dostajesz gówniany czołg 1 tieru, a gra losuje ci przeciwników losowo z tierów 1-10.
Jak dostajesz przeciwników tieru 1-3 to gra się przyjemnie, ale kiedy grasz przeciwko tierom 5 i
@Lisiu: powiem Ci tak grałem podstawowymi taliami/zlozonymi przez siebie to doszedłem do 16 rangi max. Pozbieralem trochę pyłu na murlock deck i face hunter (do znalezienia na internecie) i jak się spiąlem to dobiłem do 4 rangi.