Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki :) udało mi się wreszcie ukończyć concept art statku, nad którym pracowałem dość długo (ze względu na mój brak zdecydowania co do ostatecznego wyglądu statku) i wrzucam, żeby się pochwalić :)

#digitalpainting #rysujzwykopem #coneptart #tworczoscwlasna #sztuka #paulskiart

Wołam @ZoNKeR i dorzucam etapy, na których można prześledzić brak zdecydowania co do koncepcji statku ;)
Pobierz
źródło: comment_BSJxVMX6ppx82GlOWpcJewYvSFAvrm0w.jpg
  • 20
@Coralusek: pierwsza wersja najciekawsza. oko wędruje po zabudowie nabrzeża, spójne światło, szczególnie na żaglach, nawet ta lekka przezroczystość tylko służy. w późniejszych wersjach, okręt jest o wiele masywniejszy, wypełnia i dominuje obraz, głównym elementem stają się te "żagle/nadbudówki" które są zwyczajnie nijakie. To jak chodzić po city - na wieżowce ledwie zwracamy uwagę, chyba by odnaleźć kierunek na starówkę. ciekawe po co?

zrób na szkicu siatkę złotego podziału, zobaczysz, że jedyny
@Coralusek: Świetna praca, jesteś moim wzorem do naśladowania. Podoba mi się masywność tego statku i mgła, która dodaje klimatu. Z etapów prac faktycznie pierwsza wersja świateł, tak jak ktoś mówił, jest ciekawsza.

Swoją drogą, jesteś jakoś zawodowo związany z #digitalpainting?

Poza tym, nie zasługuje to imo na osobny wpis, więc tylko pokażę co wczoraj zrobiłem w ramach "30 minut challenge" gdzie starałem zrobić coś bez konkretnej wizji, bez poradników, wzorowania
Pobierz
źródło: comment_D1x5mLW3x8QBiKAYVmxpT9SxtL46eVsx.jpg
@Yolanty: To żaden konkretny minerał, ot świecący kamyk. Początkowo miało to być coś na wzór aktywności obcych - statek lub "broń" ale w trakcie tworzenia za dużo problemów to stwarzało, więc uznałem, że szkoda mi na to czasu. Ale fajna ciekawostka z tym biksbitem, bo nie interesuje się minerałami ;)
@Coralusek: zajebiste. Ja też od jakiegoś czasu staram się coś namalować, ale cienko mi idzie. Nie mam żadnego doświadczenia ani nawet nie wiem który program jest najlepszy. Jaką rozdzielczoś wybierasz do malowania? chodzi mi i wymiar w piksekach :p