Wpis z mikrobloga

@domad: z jednej strony szacun bo ładne wyszło i wymagało dużo pracy i czasu, ale z drugiej nie rozumiem ludzi którzy zamiast tworzyć coś nowego i własnego to robią z siebie kserokopiarki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Madzialena: Każdy widzi sztukę inaczej :)
Choć prawda, człowiek więcej z siebie daje tworząc coś swojego. Nigdy mi jednak nie wychodzi narysować tylu szczegółów i z taką dokładnością jak patrząc na to, co rysuję.
Chyba brak mi praktyki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Madzialena: @domad: Rysuje się PATRZĄC na coś - światła, cieni, proporcji i innych rzeczy nie wymyślisz sobie w głowie. Lepsze będzie rysowanie z "patrzenia" na przedmiot, ale zdjęcia wychodzą łatwiej i efektownie.
Jeśli ktoś sobie wymyśla i bazgrze jakieś emo-chomiki skaczące po tęczy to już inny rodzaj sztuki.

Więc nie brak praktyki, a robisz to dobrze. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@elodagus: A dziękuję :) Fakt, rysuje się z patrzenia, ale miło by było tak się wyćwiczyć, by móc narysować człowieka, faktycznie przypominającego człowieka, bez konieczności patrzenia na modela, pamiętając o proporcjach i gdzie powinny być cienie ;)
@Shatter: Stosując fakturowany papier. To jest akurat papier szkicowy Canson Student, gramatura 160g/m2. Ma właśnie takie kropeczki, i jest stosunkowo gruby, więc się nie gniecie tak łatwo. A ile godzin? Hmm, to zależy,
@domad: jedna wskazówka, której mnie nauczyli na studiach: to, że coś jest całkiem czarne w rzeczywistości, na rysunku nie powinno być aż tak czarne - mówię tu o tarczy zegarka, który aż odskakuje od reszty no i tym mocnym cieniu na szyi (może jeszcze trochę tło między ręką a tułowiem). Nic nie jest jednakowo ciemne na całej powierzchni :)
A poza tym to bardzo fajną kompozycję wybrałaś ze zdjęcia :D