Wpis z mikrobloga

Jestem zagubiony... Czego powinienem użyć do budowy strony która "tylko" pobiera gotowy do wyświetlenia HTML AJAXem(przy pierwszym requeście gotowy HTML jest zwracany do przeglądarki, przy kolejnych działa podobnie do SPA, czyli pobiera tylko pewne komponenty) i wysyła(np. formularze, akcje użytkownika itd.) też AJAXem? Bez template'ów po stronie klienta, renderowania w stylu Reacta/Vue, więc raczej Angular, React, Vue, Ember i cała reszta odpadają. Mam użyć normalnego jQuery? Lol.

Serwer zwraca gotowy HTML, JS ma obsługiwać interakcję, czyli XHR po naciśnięciu na przycisk, pobranie danych po naciśnięciu na zakładkę w navbarze, wysłanie formularza(np. dodanie postu, walidacja) AJAXem itp.

#programowanie #webdev #javascript ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
@magic96: obojętnie, miałem na myśli coś w rodzaju $.ajax, czyli po prostu standardowe, asynchroniczne zapytania, jak to się mówi "bez przeładowania" - wszyscy wiedzą o co chodzi. Ale dzięki za propozycję. :)
@magic96: ja tylko sobie zażartowałem z tym jQuery, chociaż nie wiem, może nadal tak się robi("prymitywnie") tego typu aplikacje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cały świat skupił się na robieniu 90% zadań aplikacji webowych po stronie klienta - Angulary, Reacty itd., choć przecież większość internetu jeszcze(?) nie działa w ten sposób.

niezbyt złożona

Strona może i będzie bardzo duża, ale racja, z założenia większość takiej aplikacji to server-side.
@5z7k9: zawsze gdzieś z tyłu zostanie ta biedna część webdevu, która będzie daleko w dupie za nowymi technologiami, niemniej nie ma sensu pchać też nie wiadomo jakich frameworków do zbudowania prostej strony. Z tego co wiem jQuery używa się razem z backbone, który z kolei nie jest aż taki zły. A co do przyszłości, kto wie, możemy nawet webassembly oczekiwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@informatyk15000k: a ja napisałem, że strona będzie duża i MUSI być zbudowana w ten sposób, że gotowy HTML jest zwracany przez serwer, a client-side to "wszystko co robi React/Angular, ale bez renderowania"(state, bindowanie, itd.). Surowe jQuery do bardzo dużego serwisu?
@informatyk15000k: uruchomienia AJAXa, podmienienia kawałka strony, obsługiwania "onclick", "onkeydown" itp., na każdej podstronie może być X takich kawałków i jest Y podstron. WSZYSTKO to, co zrobiłbyś Reactem/Angularem, ale bez return ...;. :P