Wpis z mikrobloga

@Adikson3: Krzywdy mi nie zrobiło. Krzywdę to ono trochę robi osobą które go używają.
Po pierwsze jest beznadziejnie drogie. Sam mikrokontroler możesz kupić za grosze. Jako "Arduino" kosztuje dużo.
Ludzie robią na tym projekty "produkcyjne", podczas gdy to może co najwyżej służyć do prototypowania.
Te kabelki między arduino i płytką stykową i przepłaconymi modułami mnie przerażają.
Po pierwsze jest beznadziejnie drogie. Sam mikrokontroler możesz kupić za grosze. Jako "Arduino" kosztuje dużo.


@defoxe: $2 :)

Ludzie robią na tym projekty "produkcyjne", podczas gdy to może co najwyżej służyć do prototypowania.

Te kabelki między arduino i płytką stykową i przepłaconymi modułami mnie przerażają.


To chyba albo jedno, albo drugie?

Ja tam za Arduino też specjalnie nie przepadam, ale jeżeli coś można zrobić szybciej, taniej i łatwiej to czemu nie?
@defoxe: i tu nie masz racji. Arduino z chin z programatorem i stabilizatorem napięcia na jednej plytce kupisz za ok 20 zł. przy czym u nas sama atmege za 10-15 zl do tego programator, kwarc, stabilizator...
a uno używam do protoypowania. potem wrzucam na pro mini lutuje w płytkę i mam gotowe (pro mini Kupie za 13 zł z Ali )

10 razy szybciej od programowania zwykłej atmegi i 50razy szybciej
@defoxe: typowo w sklepie to też bym się kłócił- w typowym elektroniku nie kupisz oryginalnego tylko jakieś np avt duino albo dunduino za 40-50 zł. atmege 8 kupowalem ostatnio za 16 zł więc 32 z 30 zł będzie.... dolicz do atmegi reszte..
ma rację, że Arduino jest bardzo drogie samo w sobie, chyba że mówimy o klonach to akurat jest o wiele taniej.


@Adikson3: @PrevuD: @Golomp: Chiński rynek świetnie zmienia sytuację.

10 razy szybciej od programowania zwykłej atmegi i 50razy szybciej od programowania STM.

@PrevuD: No ale Arduino ma jakieś ograniczenia, weź tego nie porównuj do STM czy PIC.
Ja w PIC robię.
Dajmy na to chcesz zrobić układ z
@defoxe: Wadą arduino i tym, co robi ludziom krzywdę jest ich IDE. Znacznie lepiej przesiąść sie na atmel studio 7.0.
Poza tym nikt nie robi zabawek z CAN i rtc na avr8 bo to bez sensu. Amry są tanie ale próg wejścia zbyt wielki dla Janusza elektroniki co nie wiedzą co to sp i lr.
jak cos jest glupie ale dziala to nie jest glupie

@bazingaxl: Jest... No chyba, że podchodzisz do tematu mówiąc, że prowizorka działa najdłużej.
Ja podchodzę do takich spraw trochę inaczej.

mozesz podac jakies argumenty za tym zeby nie robic komercyjnych produktow na arduino jesli akurat ono w zupelnosci spelnia potrzeby


Jak ty to widzisz? Jakieś Arduino mini (mikrokontroler z płytką) wlutowany na PCB urządzenia "docelowego"?
To jakiś inżynieryjny koszmarek.

rozumiem ze
@defoxe: Jest cała masa zastosowań avr/arduino a że jakiś janusz elektroniki nie potrafi tego policzyć to jego sprawa a nie domniemanej zdupnosci arduino. Ich pseudo ide przyprawia mnie o ból głowy i dlatego go nie używam.
Gardzić arduino bo janusze go używają do quadcopterow to jak gardzić młotkiem bo ciężko nim wywiercić otwór w drewnie.