Wpis z mikrobloga

5 777 - 4 = 5 773

Tytuł: Reading: 300% faster. 25 Tips to Read a Book in 60 Minutes!
Autor: Sebastian Archer
Gatunek: rozwój osobisty


Książka (broszura?) nie spełnia żadnej z obietnic składanych w tytule. Po pierwsze nie jest o szybkim czytaniu, co przyznaje sam autor (skupia się na wyszukiwaniu treści, wyławianiu sedna z niebeletrystyki). W konsekwencji nie daje więc +300. Nie naliczyłem też 25 sensownych rad, a sama lektura tego czegoś nie trwała nawet 60 minut.

Tytuł: Spis cudzołożnic
Autor: Jerzy Pilch
Gatunek: pijacki bełkot


Tą książką otwieramy tegoroczny konkurs na moją książkową pomyłkę roku. Sięgnąłem z ciekawości, nie spodziewając się raczej zachwytów, ale - znając niezłe pióro autora z dawnych felietonów - przynajmniej przyzwoitej lektury poszerzającej nieco horyzonty (rzadko sięgam po współczesną prozę polską tzw. głównego nurtu). Doczytałem tylko dlatego, że króciutka. Inaczej szkoda byłoby mi życia.

Tytuł: The Universe in a Nutshell
Autor: Stephen Hawking
Gatunek: popularnonaukowe
★★★★★★

W sumie przyjemne wprowadzenie w podstawy współczesnej wiedzy o kosmosie, jego budowie i historii. Zastanawiam się jednak, czy przez swoją zwięzłość nie jest to książka dla nikogo. Dla laików może nie wyjaśnić zbyt wiele, a dla pozostałych - nie zawierać nic nowego...

Tytuł: 168 Hours: You Have More Time Than You Think
Autor: Laura Vanderkam
Gatunek: rozwój osobisty
★★★★

Jest parę ciekawszych pomysłów i faktów (jak np. badania porównujące czas poświęcony różnym aktywnościom dziś i przed 50 laty albo sama idea organizowania swojego czasu w perspektywie tygodnia (tytułowe 168 godzin)). Generalnie jednak zabrakło mi praktycznej wartości, której zawsze szukam w takich książkach - konkretnych porad, jak lepiej organizować swój czas.

#bookmeter #ksiazki

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania. Dzięki niemu unika się błędów w działaniach. Pobierany jest zawsze ostatni wynik.
Pobierz kurp - 5 777 - 4 = 5 773

Tytuł: Reading: 300% faster. 25 Tips to Read a Book in 60...
źródło: comment_xDW8oPkHF6ucfs3SdYPPWsxGfUS0ovNE.jpg
  • 2