Wpis z mikrobloga

Chcę kupić auto za 15 tyś, obecny właściciel kupił je 3 miesiące temu rozbite i naprawił, on na swojej umowie kupna jako wartość samochodu ma podane 2.5 tyś. Właściciel nie pali się do płacenia 18% podatku od różnicy tych kwot i dokumentów jako tako nie ma, że doinwestował sporo pieniędzy, ja natomiast nie mam zamiaru zaniżać ceny auta. Zależy mi na kupnie właśnie tego samochodu. Można jakoś rozwiązać taką sytuacje? Umowa użyczenia za odpłatą? A może jakoś dało by się skonstruować umowę przedwstępną i do niej wiążącą.
#samochody #prawo #autoprawo @LaudatorLibertatis #pytanie #pytaniedoeksperta #maszprawo
  • 18
  • Odpowiedz
@kirukisu: nie ma znaczenia co sobie wpiszecie bo i tak US się #!$%@? jak to zauważą. A jak wpiszecie niższą to przede wszystkim ty masz #!$%@? gdyby coś się z autem działo. Jedyne co mi przychodzi do głowy to żebyście podpisali drugą umowę już nie sprzedaży, a zobowiązującą że w razie jakby coś się działo z autem to zwróci Ci cenę 15 tysięcy.
  • Odpowiedz
Ta, ale jak będziesz miał powody do zwrotu auta (przekręt) właściciel odda Ci tyle co na umowie. W końcu dałeś 2,5k...
W US powiedzą Ci, że dałeś może i 2,5, ale auto w ich katalogi ma np. 15 i od tej kwoty zapłacisz podatek.
  • Odpowiedz
@kirukisu: w ogóle, to dobrze obejrzyj to auto. Jak miał tylko 3mc i kupił za 2,5, a sprzedaje za 15 to musiało mieć pięknego dzwona. I mówię tu z doświadczenia bo miałem znajomego co auta łatał.
  • Odpowiedz
@kirukisu: aaa w ten sposób. Dużo mu jeszcze czasu zostało do tego żeby uniknąć podatku? Można pomyśleć o jakiejś umowie sprzedaży z zastrzeżeniem własności do czasu zapłaty ceny, która nastąpi po tym terminie. Tylko nie wiem jaki jest wtedy moment powstania zobowiązania podatkowego trzeba by to sprawdzić.

Ewentualnie możecie np. podpisać umowę najmu zapłacić mu za najem np. jakąś znaczną część kwoty sprzedaży i zastrzec w umowie że masz prawo odkupienia
  • Odpowiedz
@kirukisu: no to nie wiem. Ciężka sprawa bo w sumie nie przychodzi mi do głowy nic co by nie rodziło kolejnych podatków szczególnie po Twojej stronie albo coś legalnego.
  • Odpowiedz