Wpis z mikrobloga

Mirko pomóż! Szukam dla siebie do domu porządnego routera wifi, który podzieli mi internet 60 MB (multimedia) na jakieś 8-10 urządzeń i nie będzie zrywał połączenia, zamulał, gubił zasięgu i stopniowo zabijał mnie psychicznie (pozdrowienia dla D-link dir605L).

Zasięg ma się przebić w poziomie przez 2 ściany z żelbetu, a odległość około 5 metrów. Obecnie zasięg potrafi wynosić nawet i 50% a prędkości "dolatuje" jedynie 20mb jak jest dobry przeciąg.

Jestem w sklepie i muszę coś wziąć do testowania, a widzę pińcet modeli asusa :P

#gorzkiezale #internet #siecikomputerowe #cokupic #pytaniedoeksperta #chcemiecmirkonaweekendzie
  • 8
@mfind: jeśłi z tych dziesięciu urządzeń jest coś, co nie obsługuje nowych standardów a część urządzeń działa na granicy zasięgu, to zmiana routera nic ci nie da. AP i tak dostosuje się do najsłabszego łącza.
@mfind: Zdecydowales się już na coś? Jak jeszcze nie to zastanów się nad asusem RT-AC51U, dobrze radzi sobie z zasięgiem, nie gubi sieci i można podłączyć do 10 urządzeń.