Wpis z mikrobloga

@qerda: na piąteczkę, niepotrzebnie się tak stresowałem :) a co do nazewnictwa, to jeśli mówimy o obronie pracy inżynierskiej, to co się na niej robi, jeśli nie broni pracy?
  • Odpowiedz
@qerda: ale na egzamin dyplomowy składa się egzamin inżynierski i obrona pracy. zresztą każdą pracę dyplomową się broni, niezależnie czy inżynierską, licencjacką, czy doktorską. pokaż mi jakieś źródło, które mówi inaczej, bo aż jestem ciekaw :)
  • Odpowiedz
@kjeller: "Dyplom inżyniera uzyskuje student, który zaliczył wszystkie przedmioty przewidziane
w programie studiów pierwszego stopnia, zaliczył praktykę zawodową, wykonał ocenioną
pozytywnie pracę dyplomową inżynierską oraz zdał egzamin dyplomowy." - z regulaminu PG

Prace inż. i mgr. są tylko recenzowane. Przy negatywnej ocenie nie dopuszczają Cię do egzaminu. Pytania na egzaminie mogą wcale nie mieć związku z pracą dyplomową. A to, że trzeba zrobić prezentację to jeszcze nie znaczy, że to obrona.
  • Odpowiedz
@qerda: "Przed obroną praca dyplomowa podlega zaopiniowaniu przez promotora oraz recenzenta. Recenzentów prac dyplomowych inżynierskich powołuje Dziekan Wydziału spośród nauczycieli akademickich AGH" - z regulaminu realizacji prac inżynierskich AGH. Zresztą jeśli wszyscy na uczelni jasno mówią, że jest to obrona, zgrywałem dziś prezentację do folderu "obrona" i na drzwiach katerdy widziałem swoje nazwisko pod słowem "obrona", to jednak broniłem dziś pracy, broni się każdej pracy dyplomowej niezależnie od stopnia.
  • Odpowiedz