Wpis z mikrobloga

Czy mi się wydaje, czy nagonka na PiS jakby powoli ustawała? Tak jakby w przeciągu paru miesięcy miała się odbyć zmiana narracji.
Mogli iść po bandzie, zrobić tę debatę jednak nie zrobili. Być może chcieli PiSowi pokazać żeby się słuchał i nie podskakiwał, bo PiS mając tak korzystny układ sił może zmienić bardzo dużo, w tym zmienić ustrój. Szydłowa pojechała do Brukseli, powiedziała: "dobra, koleżko, nie świruj, jakoś się dogadamy", po czym Niemcy wydały polecenie żeby trochę spuścić z tonu.
Jeśli tak wygląda prawda, to przerażające są działania pana Petra(u? jak to w końcu jest, chyba Petra będzie #grammarnazi), Guya Verhofstadtema, Lisa, całego KODu i pozostałej tej śmietanki towarzyskiej, która została zwerbowana przez Niemcy. Staram się być obiektywny, więc daleki jestem od pewności, że zrobili to tylko dla pieniędzy.

Człowiek, który tak robi jest tak niewyobrażalną świnią, że sobie tego nie wyobrażam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego przypuszczam, że większość tych ludzi może uważać sojusz z Niemcami i całkowite wsiąknięcie #przesiakla w Unię za korzystne i, że skoro Unia jest bogata, to jak zrobimy gospodarkę na wzór średniej unijnej to też będziemy tak samo bogaci.
O sensie tego działania można by dyskutować, nawet próbowałem, ale z lewakami to... ah, szkoda #!$%@? gadać, szkoda strzępić ryja, naprawdę. Zacząłem dyskusję z terenem, ale wkleił obrazek i #!$%@?ł. Nie pogadaliśmy.

#teoriaspiskowa #neuropa #polityka
  • 20
@Dutch: Nagonka to mało powiedzianie. To było jak skok samca alfa do najsłabszego w stadzie i to do samego gardła. Szczerze podziwiam z jakim rozmachem piorą ludziom mózgi, trzęsą mediami, i ile autorytetów mają za sobą.
@Dutch: ale przecież jedno drugiego nie wyklucza. PO robiła różne cuda i nikt nie robił nagonki, bo wystarczyło pogrozić paluszkiem i od razu sobie przypominali w jaki dzwon mają bić. Posłuszni wobec siły rządzącej Europą, co też jakąś taktyką jest - taktyką spokoju i marazmu. PiS zaczął od razu się stawiać bo zdobył pełnię władzy a przy okazji TVP. Teraz robią czystkę i wrzucają swoich ludzi.

Jestem zdecydowanie przeciwny obu partiom,
Uzupełniając komentarz, konkluzja jest taka, że PiS odpuści w swoich zapędach, a w zamian atak na powoli będzie słabnął. Tylko @Dutch, proszę, nie przytaczaj mi swojego wpisu w tym konkretnym kontekście, bo sprawa z twojego wpisu zaczęła się przed debatą w Unii.
@nie_obrazaj_pan:
Przepraszam za offtopic, ale mnie, podobnie jak kol. @Duze_piwo nie płacą za debaty w internetach:

Jeśli tak wygląda prawda, to przerażające są działania pana Petra(u? jak to w końcu jest, chyba Petra będzie #grammarnazi), Guya Verhofstadtema, Lisa, całego KODu i pozostałej tej śmietanki towarzyskiej, która została zwerbowana przez Niemcy.

Zdajesz sobie sprawę, że właśnie dopuściłeś się typu kwalifikowanego czynu z art. 212 par. 2 KK i taki Swetru jak
Bo tak mówi prof. Bańko :)

Nazwisko Petru, podobnie jak inne o tym zakończeniu, jest nieodmienne.


źródło: http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/nazwiska-na-u;14259.html

Chodzi o to, że w języku polskim nie mamy wzorca odmiany dla nazwisk zakończonych na -u. Nieco więcej o odmianie nazwisk w języku polskim. Dlatego Petru, z Petru, o Petru (a nie o Petrze - tu mianownikiem byłoby słowo "Petra") itd.

EDIT: Przypomniało mi się właśnie, @nie_obrazaj_pan, że już Ci to tłumaczyłam :D
@nie_obrazaj_pan: Wydaje mi się, że ten cały KOD (który oczywiście organizowany jest przez platformę i nowoczesną) to jest próba zdobycia wyłączności na opozycję przez ten liberalno-socjalistyczno-demokratyczny blok. Np ja bym poszedł podemonstrować przeciwko inwigilacji w internecie, ale nie chcę zostać utożsamionym z KOD i tym samym popierającym PO i .N wojownikiem w "obronie demokracji". Mam w dupie co się dzieje w TVP, które od zawsze było prorządowe i TK, które nie
Odmieniamy wszystko, Szydło też - z Szydłą, o Szydle, o Kukizie, z Kukizem. O Petru? O Petrze, dlaczego robić wyjątek? #grammarnazi


@nie_obrazaj_pan: Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju: Szydło. Bo Szydło owszem, odmienimy, ale tylko kiedy mówimy o mężczyźnie! (Strona 3, pkt. 2) Nazwiska kobiet niezakończone na -a są nieodmienne.
Jeśli natomiast mówilibyśmy o panu Szydle, nazwisko należałoby odmienić. Nawet wówczas rozmawialibyśmy jednak z Szydłem, a nie z Szydłą.