Wpis z mikrobloga

@DooWo: Tak, siedziałem prawie półtora godziny, bo dwukrotnie wydłużyłem czas naświetlania względem poprzednich
@Beata928: Mi też się bardzo podoba, zwykle się zatrzymuję na chwilę jak wieczorem wychodzę z zajęć obok
  • Odpowiedz
@DooWo: Chodzę sobie na zewnątrz no i nagle rzuca mi się jakiś szczególny punkt, gdzie fajnie można pokazać w przyspieszonym tempie ruch. Ładuję baterie do aparatu i wybieram odpowiednią porę. W tym przypadku wyszedłem z wieczornych zajęć i od razu udałem się do tego miejsca. Rozkładam statyw, a jak jest za nisko, to kładę na murku (np tutaj tak było). Wybieram odpowiedni kadr i robię testowe zdjęcia z różnymi czasami naświetlania.
  • Odpowiedz
@DooWo: 10s trwa naświetlanie (czyli przez 10 sekund przejazdu np samochodu pozostawia smugę o długości mostu) i tutaj to jest moje widzimisie, niestety następne 10 sekund trwa przetwarzanie tego zdjęcia i niestety to psuje mi wiele (timelapse mógłby być dwa razy wolniejszy, gdyby nie to, albo dwa razy płynniejszy). W lepszych lustrzankach z tego co pamiętam jak czasami miałem w łapie to o wiele szybciej to robi (z 2-3 sekundy chyba)
  • Odpowiedz
Wrzucam wszystkie, kadruje (bo foty są w 4:3, a nagranie 16:9), daje eksport i w sumie tyle.


@Reeposter: Czemu nie kadrujesz od razu w LR? Renderujesz Rawy do jpg w pełnej rozdziałoce czy AP Ci to mieli?
  • Odpowiedz
@HitmaNeK_: Nie kadruje w 16:9 bo tracę tylko piksele, a w razie czego mogę lepiej przykadrować w postprodukcji, kilka sekund roboty, a jestem bardziej elastyczny. Renderuję Rawy do jpg w pełnej rozdziałce, ale tak czy siak te rawy nie są jakiejś świetnej jakości, tak na prawdę to mogę się bawić lepiej temperaturą i tintą.
  • Odpowiedz