Wpis z mikrobloga

#jeleniagora #kiciochpyta
Ktoś jest z Jeleniej? Warto tam zamieszkać lub w okolicach? Lubię góry ;) Jednak nie lubię zadupia, a to największe górskie miasto w zachodniej Polsce. Do domu rodzinnego miałbym tylko 100km ;)
Jak tam jest z:
-imprezy
-kultura
-praca IT(trochę ofert na olx jest), ale można robić też biznes
-kosztami życia
  • 8
@AntiPlay:
1) Pod tym względem słabo, chociaż zależy kto co lubi, mniejszych lokali nie brakuje, z większych parkietów nie ma nic do polecenia, sama patologia.
2)A nie wiem, mało kulturalny #!$%@? człowiek ze mnie.
3) jest PMPoland, jest CodeTwo i jeszcze kilka, szczególnie CodeTwo jest mega rozwijającą się firmą.
4)Koszty standardowe, pod względem mieszkań taniej niż we Wrocławiu itp. pod względem miast podobnych liczebnością niczym się nie wyróżnia.

Generalnie sama Jelenie
@AntiPlay:
Imprezy:
Jeśli chodzi o kluby, to raczej patologia, chociaż ja czasami chodzę (jak jestem w mieście) i jeszcze nie oberwałem. Ale jeśli nikogo nie znasz i chciałbyś spokojnie poskakać na parkiecie, to odradzam (jak jesteś odważny: Riverside - tradycyjna nazwa to Baniaki, Street, Bangkok, Piwnica). Są fajne puby/knajpy do posiedzenia i ew. zjedzenia, jak Blues Cafe, Old pub, Belfast).

Kultura:
Mamy dobrą filharmonię, świetny teatr (do którego chodzą ludzie, często
@AntiPlay:
Jeśli nie lubisz zadupia, zrewiduj poważnie swoje plany przeprowadzki tutaj. Co prawda nie brakuje osób, którym spodobało się i osiedli na stałe, ale raczej nie w samym mieście, lecz na obrzeżach, gdzie faktycznie są piękne widoki. Sama Jelenia żyje jakby wolniej od chociażby miast wojewódzkich i ma wyczuwalny charakter powiatowy- w niedziele wszystko jest zamknięte, trudno dostać ciekawsze produkty itp.

Imprezy: niestety brakuje sensownych miejscówek :l W tych obecnych króluje
orzech do zgry


@poniewaz: Legnica? Mieszkałem tam 3 lata...szaro, smutno, patologicznie.
Dzięki za skrót, może już lepiej Wrocław, a do Karpacza zawsze można na urlop przyjechać i pobiegać na Śnieżkę :)
@AntiPlay: @specialized_Darek: @waginator: @Wozyack: @poniewaz: Podzielcie się tu info o pracy w CodeTwo, kto coś więcej o nich wie? Robiłem google search o nich i trafiłem kiedyś na wątek na goworku (http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,162369 ) ale to słabe źródło wiedzy, bo połowa to wpisy jakiegoś frustrata, a druga połowa wygląda na laurki napisane przez ich PRowców. Ciężko o nich coś więcej znaleźć oprócz ewidentnie sponsorowanych artykułów w lokalnej