Wpis z mikrobloga

E #koparka #budownictwo to możliwe że cena kursu na uprawnienia na koparko-ładowarke wynosi 1500zł z hakiem? Jakaś baba w ZDZ mówiła że tyle kosztuje. Spawanie ~1500, CNC ~1000, żuraw stacjonarny ~1500, wózki jezdniowe z włączeniem specjalizowanych ~1200+egzamin w UDT ~150. Do tego mówiła że te uprawnienia są respektowane w niektórych państwach EU i dostaje się papier w j. angielskim. Coś mi tu śmierdzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 24
Nie wiem nic o cenach w pl ale nie wierz w to że uprawnienia będą respektować poza Polską ...przynajmniej nie w UK ..tu trZeba zdać NA kartę CPCS ..co najwyżej możesz od razu wbić na egzamin.. ok 400 FUNTÓW
@MG66: > E #koparka #budownictwo to możliwe że cena kursu na uprawnienia na koparko-ładowarke wynosi 1500zł z hakiem?

to dużo czy mało? Ja robiłem uprawnienia rok temu, ale nie wiem ile dokładnie kosztowały bo to z jakiegoś projektu w szkole, ale myślę że normalnie kosztuje ok 1300-1500zł + egzamin
@kamilw321: Więc łączny koszt jest zadziwiająco niski w porównaniu do UK. Z wózkami też dziwna sprawa, bo w Polsce robię I WJO i mam wszystkie typy a tam z tego co widzę po jednym się robi tj. counterbalance, reach truck, telehandler itd. itd...
@MG66:
@languser: oczywiście że nie, jednak trochę mnie to zdziwiło biorąc pod uwagę że uprawnienia w uk kosztują ~2500gbp

... Max 1600 i to za pełen kurs dwutygodniowy ..jak masz pojęcie możesz 3dniowy za jakieś 800..
@zomowiec: Teraz już nie chce mi się szukać ale wygrzebałem na google że Paweł Flisak jest jedynym polskim egzaminatorem w UK, bierze 2700 za cały kurs z zakwaterowaniem za bodajże koparko-ładowarke (albo koparke 360 nie jestem pewien) a Anglicy 2400. No i jeszcze chyba kiedyś pytałem @headhunter13 (chyba że mi się pomyliły osoby) to też napisał coś koło tego.
@zomowiec: Rozwiniesz z tym oszustem?
A co do kursu to dogadać się dogadam po angielsku ale boję się że ciężko byłoby mi się nauczyć i zdać egzamin pisemny.
@zomowiec: Trochę mnie zdziwiłeś bo latałem po stronach i wszędzie ktoś o nim wspominał, gościu się dobrze rozreklamował, a na stronie FB też nie ma jakichś krytycznych opinii.
@MG66: oszust w sensie że aż tyle kasy bierze ..a nie tylko zielonki do niego chodzą . wiesz średni kurs 3 dniowy kosztuje 800 ...za 1600 jest bite 9 dni praktyki po 5 godzin jazdy dziennie w obu opcjach.
a nie 2850