Wpis z mikrobloga

@Yehezkel: Szanuję jak #!$%@?, nie spodziewałem się że kiedyś zobaczę na wykopie Magmę. Prawdopodobnie mój ulubiony zespół rockowy (jeżeli można jeszcze nazwać to co grają rockiem) w ogóle, a już na pewno z tych wciąż działających.
  • Odpowiedz
@Foresight: Prawda, genialny zespół. Wolisz ich okres typowo zeuhlowy, czy jazz-rockowe początki i etap na którym dopiero się formował zeuhl?

No i jak znasz jakieś mniej znane zespoły brzmiące jak Magma na pierwszym albumie Magma/Kobaia to zapodaj. ;)
  • Odpowiedz
@Yehezkel: Raczej ten późniejszy, gdzie to specyficzne brzmienie zdążyło się już w pełni rozwinąć, najbardziej chyba lubię MDK i K.A.. A co do tych zespołów to trochę ciężko, bo akurat większość zespołów zeuhlowych się jakoś na debiucie specjalnie nie wzorowała, ale z tych takich bardziej jazzowych to może np. Zao?

W ogóle do takich rzeczy polecam RYMa. Taka baza danych szeroko pojętej muzyki, wraz z rankingami wg. ocen użytkowników. Tutaj
Foresight - @Yehezkel: Raczej ten późniejszy, gdzie to specyficzne brzmienie zdążyło ...
  • Odpowiedz
@Foresight: Ja chyba minimalnie wolę te wcześniejsze (właśnie od 1001 Centigrades zaczynałem moją przygodę z tym zespołem), może to przez ten klimat amerykańskiej psychodelii wymieszanej z europejskim jazz-rockiem - przynajmniej ja to tak odczuwam. A o tym, że Magma mogła się inspirować muzyką zza oceanu świadczą chociażby inspiracje murzyńskimi spirytualami.
No i szczególnie ubóstwiam saksofon sopranowy z pierwszych dwóch albumów. ;)
  • Odpowiedz