Wpis z mikrobloga

mirki budowlańcy przyzywam was!
plan jest prosty- musze wyremontować piwnice, a wykluł mi sie pomysł strzelenia sobie sciany w drewnie.
i tu jest problem- gdzie je dostać? Markety budowlane w lublinie to kpina cyrk #!$%@?, o ile są to same tandetne nadruki na panelach od sita za chorą kase, tartaki nie mają wyceny i nie wiem ile szekli zawołają za 6m ale chyba skończy sie na zagadaniu jakiegoś zenka z pobliskiego przybytku tego typu.

zastanawiałem sie też nad położeniem paneli podłogowych na ścianie


ale nie wiem jak to działa w praktyce

macie jakieś porady odnośnie tego?

#remontujzwykopem #budownictwo #design #remont #pytanie
jokefake - mirki budowlańcy przyzywam was!
plan jest prosty- musze wyremontować piwn...

źródło: comment_LAo1f8gUye34aHKtse9c80YT3zN1gdWU.jpg

Pobierz
  • 26
@jokefake: deski wyjdą drogo. Rzeczywiście musisz wziąć pod uwagę czy masz wilgoć w piwnicy. Możesz kupić panele mdf ścienne z ładną okleiną. Alternatywą mogą też być płyty OSB (nie mają może struktury deski, ale po lakierowaniu, cyklinowaniu mają swój urok)
@jokefake: Mi drewno na ścianach kojarzy się z niechlubną boazerią. Jedni byli jej zwolennikami inni nie a i tak wszyscy ją mieli. Ja akurat jestem jej przeciwnikiem. Zawsze powodowała optyczne zmniejszenie pomieszczeń. Wolałbym wygładzić ścianę i pomalować albo przykleić regipsy.
@panjan1111: kminiłem u babci czy nie ma, ale tamto drewno sie nadaje jedynie na wędzarkę którą zmontuje w połowie wiosny.

@rozczaskator: właśnie chciałem uniknąć płyt, bo te nadruki to padaka

@1Jurko: dobra boazeria bardzo ociepla wnętrze, a takie surowe dechy są w sztosie- w każdym razie mi sie bardzo podobają, może dlatego, że lubie drewno
@jokefake: Na ściany deski lekko nie pasują.. Lepiej tą kasę dołożyć i zrobić porządną podłogę.
Mi się podoba taka http://www.directwoodflooring.co.uk/handscraped-smoked-fossil-oak-lacquered-engineered-wood-flooring.html
W poprzednim domu miałem taką i wygląda super..

Robiłem kilka podłóg w uk a tam większość jest przykrytych wykładzinami.
Po wyczyszczeniu i lakierowniu prezentowaly się elegancko.
Coś w tym klimacie: http://www.ltfloors.co.uk/images/wood-floor-sanding-before-after-1.jpg

Co do zakupu to nie pomogę ale każdy stolarz ci doradzi..