Wpis z mikrobloga

wieczna pogarda dla tego podtelefonu. wychodził w czasach jak android raczkował, ale gorszego chyba do tej pory nie widziałem, nawet wśród tych typowych gówien samsunga ace, joy itp

Po pół roku od premiery trzeba było żonglować romami i wgrywać stomilionów modów żeby nie wywalało aplikacji telefonu albo jakiejkolwiek innej, bo jakiś geniusz wyposażył go w aż 168MB ramu gdzie standardem było 256 i wyżej. To już nawet htc dream jako pierwszy telefon z androidem miał więcej(wprowadzony 2 lata wcześniej)

Prędkość działania tego badziewia powodowała chęć rzucania o ścianę, niestety to powodowało jedynie rozkład na kilka części

Ciekawe że są jacyś desperaci portujący na niego kitkata i lolipopa, jak to już w okolicach gingerbreada ledwo co działało
#android
rdy - wieczna pogarda dla tego podtelefonu. wychodził w czasach jak android raczkował...

źródło: comment_Ie16Bnp1RrcTH41mVOuUhvdOsohajnx6.jpg

Pobierz
  • 13
@rdy: Jeśli to jest X8 (chociaż wygląda na jakąś miniaturę) to był akurat spoko telefon. Tani, wytrzymały (jeden z nielicznych, których nie udało mi się rozwalić) a portowanie wszystkiego było łatwe.

Jak chciałeś dzwonić to było nie tykać romu i by chodził a jak chciałeś się bawić w developerkę czy testy, to sprawdzał się świetnie.

To nie był telefon z górnej półki, więc nie wiem, czego oczekiwałeś, ale jako zabawka sprawdzal
@npsr:
na stocku z tego co pamiętam, jak do kogoś dzwoniłeś i przyszło powiadomienie czy sms to killowało którąś z aplikacji bo brakowało ramu. Dopiero instalacja froyo coś poprawiała

Ale nigdy nie zapomne jak gdzieś jechałem sobie rowerem, całkiem fajne staty w jakimś programie(nie endomondo, coś prostszego) i nagle ktoś do mnie zadzwonił. Rezultat - hardreset
@rdy: stocka to ja widziałem chyba tylko odpalając debugowanie :P Telefon kupiłem od razu do zajechania, ale resety miałem tylko przy silnym podkręcaniu. Tak, to spoko. Powiem więcej: chodził. Czego nie powiem o moim obecnym galaxy s advance z 4.4.4 z #!$%@? ekranem :P Ale dzwoni :D Czasami nawet sam z siebie :D Pewnie się do tego przysłużyłem, ale poszedłem w tablety i dobrze jest :)
@rdy: Właśnie miał 256MB dzielone razem z grafiką, w sumie jak większość jeżeli nie wszystkie smartfony.
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2422&c=sony_ericsson_xperia_x8_e15__e15i_se_shakira

HTC Dream miał mniej RAMu bo 192MB dzielone z grafiką

Przypuszczam że gorszy był LG Optimus GT-540(subiektywnie kwestia dotyku), ale wsparcie oprogramowania nie takie dobre jak przy HTC. Jeszcze gorszym był pierwszy Samsung Galaxy (bodajże GT-i7500).

Dla porównania Spica(GI-i5700) fabrycznie nie obsługiwała dwupunktowego dotyku (mimo sterownika Atmela i pojemnościowego dotyku), grafika całkowicie robiona na
@sirpingus:
wlasnie nie wiem jak z tym ramem, jak się wchodziło w menu to wyraźnie było max 168MB i większość źródeł tyle pisało
http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x8-3403.php

LG pomimo oporowca był chyba jednak lepszy.

Spica to był telefon wybitnie do modowania, bo dało się z nią robić cuda. X8 fabrycznie też nie miał multitoucha, były dwa modele ekranów, jeden tylko z single touchem i drugi z udawanym DT który się dało modem wgrać
@rdy: Ale za to chociaż oficjalny CM 7, gdzie Spicyna nigdy się nie dorobiła oficjalnego CyanogenModa. To głównie za sprawą tego że Spica była na SoCu Samsunga, a SE Xperia X8 na SoC od Qualcomma.
Nawet nieoficjalny CM 7.2 nie jest w pełni funkcjonalny, bo brakuje cyfrowego kompasu i usprawnień w OpenFIMG(sterowniku do grafiki). Nie wiem jak z UMTS z X8, ale spica pozwalała na maksylanie ~3Mbit/s downloadu.

Tak więc
@rdy: to x8 ?? Miałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). A kumpel miał x10 mini to była masakra xD też zonglowem romami jak #!$%@? xD rekord to chyba 6eomow wygranych jednego dnia.