Wpis z mikrobloga

Wyrobiłem się na weekend, ufffff :P Dobra, zapraszam na recenzję Xiaomi Redmi 3 - co tu więcej mówić, 5 cali, HD, 4100mah i snap 616 i 2Gb RAMu. Brzmi Ciekawie? :D Zapraszam do oglądania recenzji - klik tutaj - oraz do moich social media:
https://web.facebook.com/majsterpirzu/?fref=ts
https://twitter.com/Pirzuu?lang=pl

oraz do śledzenia #majsterpirzu :)
Mile widziane łapki w górę i subskrypcje, pomaga na pewno w rozwoju kanału :)

Już jutro udostępnię tutaj na mirko kupony na ten telefon do #ibuygou, są one już pod filmem, choć od jutra będą aktywne.
Pytać śmiało jak coś :)

#majsterpirzu #chinskiecuda #itemyzchin #xiaomi #android
Pirzu - Wyrobiłem się na weekend, ufffff :P Dobra, zapraszam na recenzję Xiaomi Redmi...

źródło: comment_9rjBQW6BidDSjha0ngaUwCzDgUKZbTd4.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@Pirzu: czy ty badałeś nasycenie kolorów i jasność z naklejoną folią ochronną? no chyba jesteś niepoważny
dla mnie to nie recenzja, tylko podgląd telefonu na filmiku...

musisz popracować nad obiektywizmem. dla mnie te recenzje są niemiarodajne i na pewno nie sugerowałbym się nimi przy zakupie, bo wciąż wychwalasz drobiazgi, a wady bagatelizujesz.
mrslug - @Pirzu: czy ty badałeś nasycenie kolorów i jasność z naklejoną folią ochronn...

źródło: comment_4RVa6SjQ2yo4BbCyn1fpRYxis2yG1835.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mrslug: Cumplu easy - jak myslisz, czemu są bąbelki pod folią? :) Mówię i zalety i wady. Co ja mam z tego, że skrytykuje telefon lub będę chwalił, zostanę ambasadorem Xiaomi? :D
  • Odpowiedz
@ChineseMobilePhones: a więc razem doszliśmy do wniosku, że pokazywanie nasycenia kolorów w recenzji jest lekko mówiąc niepomocne. Co do folii, miałem w ręku nowego Xiaomi i wiem, że różnica w kolorach z folią i bez folii jest jak stąd do... Chin.

Tego właśnie brakuje w reckach @Pirzu. Obiektywnego porównania z innymi telefonami. Chciałbym się dowiedzieć z filmiku co oznacza ten wynik z antutu benchmark i jak plasuje on
  • Odpowiedz
@mrslug: Tak naprawdę praktycznie WSZYSTKIE wyświetlacze są teraz bardzo dobre - jedne troszke lepsze, drugie troszke gorsze - jedynie flagowe modele mają to coś lepszego (porównuje teraz Mate 8 do Redmi3).
Folia matowa owszem zmienia wyświetlenia barw, ale co ja pokaże przez YT ? Nawet ciemno/jasno nie pokażę bo inaczej kamera nagrywa, inaczej program przetworzy, inny Ty masz wyświetlacz etc.

wyswietlacz to kwestia formalna - wspomnialem o wadzie jaka jest
  • Odpowiedz
@mrslug: Oczywiście, że nie jest, dlatego może ocenić to tylko Pirzu, możesz mu wierzyć na słowo, bądź po prostu przekonać się sam posiadając juz ten telefon.. Inaczej nie widzę drogi :)

ps. antutu benchmark - wchodzisz i tam masz tableke porownawczą - nie widze sensu pokazywac porownania liczb jak sam sobie moge to sprawdzic w aplikacji ktora wlasnie do tego sluzy..
  • Odpowiedz
@FikusnyMichalek: Double tap nie ma, da sie wgrac launcher oddzielny, google fit da rade zmierzac, tak, sa tryby oszzczedzania baterii ktore mozna mocno modyfkowac, j.polski poki co nie ma - trzeba odblokowac bootloader i poczekac na rom miuipolska,
  • Odpowiedz
  • 0
@Pirzu: Wyświetlacze ~jedne troszke lepsze, drugie troszke gorsze

Kupiłem synowi od jednego mirka Meizu M2 Note. Ekran IGZO (technologia Sharpa), jak na ekran podświetlany od spodu jest wręcz rewelecyjny. W porównaniu do Amoleda jest dobrze. Ja daję 8/10
Wysoka rozdzielczość, gęstość pikseli w chwili obecnej w większości telefonach stoi na podobnym poziomie, ale...
Zwróć proszę, uwagę w recenzjach na kontrast. Większość ludzi którzy mieli telefon z Amoledem tęsknią jego głębokiej czerni. Syn miał wcześniej Samsunga S3 i jest z tego Meizu zadowolony.
Jak robisz film to wrzuć ujęcie ekranu w glębokiej czerni (np hex #000000), ustaw podświetlenie na conajmniej połowę i pokaż przez chwilę jego wyświetlacz pod dużymi kątami. Przy słabym ekranie
  • Odpowiedz
@Pirzu: W scenie od 3:05 ten migający ekran komputera w tle trochę przeszkadzał w oglądaniu oraz mam wrażenie, że trochę odszedłeś od rzeczowej, stonowanej recenzji na rzecz okazjonalnego śmieszkowania. A poza tym recenzja na plus, oby tak dalej!
  • Odpowiedz