Wpis z mikrobloga

3 razy wydałem po złotówce.
Raz płaciłem karta, ale tyle z tym #!$%@?, że następne 2 razy już gotówką płaciłem.
Place, bo nie mam czasu za głupia złotówkę biegać po sądach, pisać odwołania itd.
Gra nie warta świeczki.
Widziałem jakieś osoby w pomarańczowych kamizelkach kiedyś spisywały samochody zaparkowane w strefie, wiec ktoś to kontroluje.
Ogólnie jestem zadowolony, bo średnio raz w tygodniu mam potrzebę zaparkować w strefie na około pół godziny.
Mój
@barteck: Mam wrażenie ze niewielu płaci, ale to dlatego, że nie zauważyli jeszcze iż parkowanie jest płatne.
To jak z buspasami.
Ludzie nie czytają znaków drogowych.
Na buspasach pełno samochodów z jedną max 2 osobami na pokładzie.
@barteck: Gdyby mieli gdzieś to raczej tyle miejsc wolnych by się nie zrobiło, ale np. jak ostatnio jechałem na kontrolę do szpitala na Szopena to było zbawienie ta strefa, przedtem na prawdę ciężko było tam zaparkować.

@rraaddeekk: Są dwa duże parkingi w okolicach Podpromia, no i część w samej strefie jest wyłączona z opłat. Myślę, że nie ma tragedii. Inna sprawa, iż wiele osób, które są z samego Rzeszowa, nawet
@jaqqu7: Zimą rano wsiadam jeszcze z wilgotną głową po prysznicu.
Latem w upał jadę klimatyzowanym samochodem.
Nie wyobrażam sobie, że idę piechotą z Podpromia do pracy np. na Rynek.
To wypacza sens dojazdu samochodem.
@rraaddeekk: to trzeba czapkę ubierać albo wcześniej wstawać :) -10 to jeszcze nie jest tragedia. Mam auta, ale przed wprowadzeniem stref, jeśli miałem coś załatwić 'na mieście' (jakiś urząd) to w większości przypadków robiłem sobie spacer spod domu, a mieszkam na Pobitnie...mpk nie lubię. Trochu ruchu nie zaszkodzi:)
@Lipides: Mieszkam na sąsiednim osiedlu.
Jak mam coś załatwić i pogoda sprzyja to siadam na rower.
MPK nie pamiętam kiedy jechałem.
Nienawidzę zbiorkomu i nawet jakby autobusy były za darmo to do pracy będę jeździł samochodem.

Czapka na wilgotne włosy. Wyobrażasz sobie fryzurę po zdjęciu czapki? ;-)
Ostatecznie to luźny kaptur kurtki, ale mimo wszystko tylko na kilka metrów z parkingu do biura.
@rraaddeekk: mam taką fryzurę, że czapka jej nie straszna, więc nie wyobrażam sobie :) z resztą i tak nie lubię chodzić w czapce. Póki co, do pracy jeżdżę autem, ale mam postanowienie przesiąść się na rower jak pogoda się polepszy. Trzeba zacząć dbać o kondycję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak miło i warto było zapłacić 1zł żeby zaparkować pod samym wydziałem geodezji UM i załatwić swoje sprawy.
@Lipides: Tez jestem za. Brakuje mi tylko do pełni szczęścia płatności mobilnych.
Ostatnio załatwiłem coś w urzędzie i dosłownie 3 minuty pozostało mi do końca opłaconego parkingu.
Jakby była możliwość zdalnej dopłaty bezpośrednio ze smartfona, to by się człowiek nie stresowal. Trudno estymować ile czasu zajmie kolejka w urzędzie.
Idealnie tez jakby człowiek spokojnie płacił za parking z własnego telefonu jeszcze siedząc w aucie, a teraz trzeba stać w deszczu przy
@rraaddeekk: Fakt, sposób płacenia jest trochu niespójny z potrzebami nas, klientów, bo sam też patrzyłem na zegarek czekając na swoją kolej w urzędzie. Ale strefy mamy niespełna miesiąc, więc może Ratusz weźmie pod uwagę sugestie mieszkańców i dopracuje system...by żyło się lepiej w mieście innowacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lipides: Strefa to cześć dużego projektu komunikacyjnego. (w tym buspasy i zarządzanie autobusami, tablice informacyjne).
Dziwi fakt, że od razu nie wprowadzono płatności mobilnych. Niby stolica innowacji, a sposób płatności za parking mało innowacyjny, a wręcz przestarzały.

Do szału doprowadza to wpisywanie nr rej.
Klawiatura zimą w rękawicach nieobslugiwalna (próbowałem kluczem i tez nie dało rady).
Do tego wszystkiego klawiatura nie jest w układzie qwerty, wiec nie jest intuicyjna w obsłudze.
@rraaddeekk: Projekt duży, ale jak na razie wykonanie pozostawia wiele do życzenia i już nie o samą strefę chodzi, ale o system komunikacji - do tej pory na niektórych tablicach dalej jest 'test systemu' lub są wyłączone.
Co do samych parkomatów, to jestem z Tobą, w mroźny dzień wpisać rejestrację to porażka, tak samo jak wyjęcie paragonu z tego podajnika...
@rraaddeekk: tak jeszcze nie płaciłem. Ale będę wiedział na przyszłość, żeby mieć przy sobie kilka monet zamiast szarpać się na bezgotówkowe płacenie :) dzięki za ostrzeżenie.