Wpis z mikrobloga

@Zarzad_Powierniczy: A jak z modemem? Bo tutaj na ubuntu podłączam sobie #!$%@? w celu dostarczenia sobie wolnego LTE, i raz załapie raz nie. W sensie zawsze go znajdzie, ale czasami znajdzie go jako pendrive a tylko wtedy mogę się połączyć.. no i wtedy muszę wypinać i wpinać 20 razy aż załapie.. Wszędzie tak będzie?
@PanKamil907: Mint bazujący na Debianie nie ma wersji z Gnome’em (tylko z Mate lub z Cinamonnem). Ja tam zresztą debianopodobnych systemów nie lubię, więc mój osąd nie będzie pewnie zbliżony do Twojego, ale sam system wydawał mi się stary (w sensie przestarzałych pakietów) i niedopracowany.
@Althorion: Tak, ale muszę mieć .deb. Nie dość że i tak jest mało oprogramowania, to jeszcze ograniczając się do np. rpm (chyba tak to szło), to już w ogóle nic nie będzie.

Od ponad 10 lat Windows, ciężko się przestawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanKamil907: nie musisz mieć debów, by mieć spory dostęp do oprogramowania. Taki Arch na przykład ma swój własny system paczek, a się naprawdę sporo naszukasz, zanim znajdziesz coś, czego nie mają. Mi przez jakieś dziesięć lat ta sztuka udała się tylko jeden raz.