Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że Twitter korzysta z AJAXa by pobierać HTML w JSONie? "Renderują"(raczej nie w taki sposób jak React.renderToString) HTML po stronie serwera i podmieniają tylko odpowiednie elementy na stronie. Czy nie robi tak przypadkiem nawet(!) Wykop? I co powiedzą Ci od #react lub #angularjs? Progressive enhancement?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #javascript #webdev
źródło: comment_L528WHcjKMesSAQARRxB4TgemThqtKJ4.jpg
  • 22
@Marmite: rozumiem, choć zakładając, że tworzymy aplikację typu Twitter, to jest jeden klient + osobne API JSONowe dla innych aplikacji.
Jeszcze jakieś wady/zalety? Chętnie usłyszę. :)
@5z7k9: plusem reacta jest dobra implementacja virtual dom. Przy większości zastosowaniach nie widać takiej różnicy, ale prawdziwego kopa widać na przykład w sytuacji gdy masz dużo danych aktualizowanych websocketami
@Marmite: nie dostrzegam tu wady, może to spaczenie korporacyjne ale mam z tym do czynienia na codzień. Webaplikacje muszą serwować zupełnie inne szablony w zależności od urządzenia, na tle różne w wyglądzie i zachowaniu, że przez frameworki mobile first jest to nie do ogarnięcia.
@5z7k9: Wcale nie jest jakieś egzotyczne podejście. Nie ma w tym nic nowego.
Przy okazji react-a ... można oczywiście użyć kodu renderującego html-a po stronie klienta i serwera również w tym scenariuszu.
@5z7k9: No normalnie... Skrypt w PHP ci zwraca HTML, a przeglądarka mieli to automatycznie bez żadnego ręcznego parsowania w document object. Wydaje mi się to szybsze tak samo, jak za pomocą responseType można pobierać JSON bez parsowania.
@newblob: przecież przeglądarka i tak musi parsować JSONa...
responseType umożliwia pominięcie procesu ręcznego parsowania, więc w jakim znaczeniu jest to "szybsze"? Może chodzi Ci o wygodę programisty? :)