Wpis z mikrobloga

wypok, podzielilem oatmeal stouta na pol i jedno wiaderko kawilem na cicho ziarnami moczonymi w whisky. otwieram wiaderka po tygodniu a tam na powierzchni cos takiego jak powiedzmy na starej herbacie, albo jakbym rozlal jakis olej na wode - taka klisza jakby, ciezko opisac. plus do tego jakies biale kropeczki, wyglada w sumie jak piana. pachnie kawa, smakuje tez w miare, tylko to cos u gory ( ͡° ʖ̯ ͡°). W drugim wiaderku, do ktorego nic nei wrzucalem nie ma czegos takiego, no moze minimalnie - butelkowac i yolo czy rozkminiac czy dziala? zalaczam fotki, ale nie wiem czy cos na nich widac...
#piwowarstwo
rolnikrolnik - wypok, podzielilem oatmeal stouta na pol i jedno wiaderko kawilem na c...

źródło: comment_9Yli5zdRIRyw50gVa9MmZBf3beK2PKzG.jpg

Pobierz
  • 6
@rolnikrolnik: Mi to wygląda na piwo ;) Jak nie wiesz, czy butelkować, to spróbuj jak smakuje. Jak jest ok, to butelkuj, jak ewidentnie coś jest nie tak, to butelkowanie może być stratą czasu.
@rolnikrolnik: Tego typu rzecz pojawia się często w stoutach - związane jest to z jakością wody i nie jest to zakażenie. Butelkuj śmiało, miałem coś takiego w coffee/ milk stoucie i wyszedł bardzo prawilny
@Lrrr: tez mam wrazenie ze to kawa, mialem nawet mysl, ze to moze tluszcz z ziaren kawy ktore sa przeciez dosc tluste?

@stjimmy: a co do tej wody - mogłbys rozwinac? czegos za duzo/za malo/ za twarda/ miekka?

anyway, jutro leci w buteleczki kawka hehe, dzieki za uspokojenie ziomki
@rolnikrolnik: A rzeczywiście robiłeś z kawą. Jeśli z kawą to po prostu tłuszcz z ziaren - niestety można się spodziewać także słabej piany ( ͡° ʖ̯ ͡°). A o wodzie dokładnie nie wiem. Zamiast ziaren możesz stosować także cold brew, też niezły efekt