Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Andczej: żeby pokazać że to już nie są żarty, testy znajomego z pyłomierzem pokazały że bez oczyszczacza powietrza w domu jest średnio połowa tego co ma zewnątrz. To samo zresztą wyszło krakowskiej alarmowi - pomyśl 600% przekroczenia w mieszkaniu przez całą noc.
  • Odpowiedz
@domik: ja miałem profesjonalny, dodatkowo polecam test bibułki. Na dokładnej wadze zważyć bibułke 10x10cm wrzucić do pojemnika, porobić dziurki, postawić w przewiewnym miejscu i po miesiącu znowu zważyć.
  • Odpowiedz
@Andczej: tak sobie jeszcze myślę że pewnie 100 innych czynników ma na to wpływ. Np u mnie w mieszkaniu widać że od czasu do czasu robi się ciąg wsteczny (w moim pionie często nie ma sąsiadów i jestem jedynym który grzeje mieszkanie). Tym samym rano w łazience po prostu śmierdzi nie wspominając o czarnych paprochach w zlewie które lecą z kratki wentylacyjnej. Nieszczelne okna też będą miały wpływ. Z jednej strony
  • Odpowiedz
@kommie: diesle to jedno - benzyna też może mieć problemy. Mam duży silnik w pasku (2.8) - przerobiłem na gaz i nim jeżdżę. Na kontroli u diagnosty zawsze było wszystko ok. W zeszłym roku gość mówi mi że przy pomiarze spalin na benzynie mam przekroczony jakiś tam współczynnik. Ja zaskoczony bo nie czułem żadnej zmiany podczas jazdy, nic nie szarpało pytam co robimy. Wpisał mi max dopuszczalny i puścił. Pojechałem do
  • Odpowiedz
+: kommie


@domik: Według danych z urzędu marszałkowskiego w 2005 r. 68 proc. zanieczyszczeń (pył PM10) pochodziło z komunikacji, 24 proc. z pieców węglowych, a 8 proc. z przemysłu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kommie: w to akurat nie uwierzę. Problem jest głównie w zimie a samo badanie jeśli się nie mylę zostało podważone.
  • Odpowiedz
W zimie jest problem bo termo dynamika po prostu cieple i zimine powietrze czyma ten smog nad miastem jest to samo w lecie minus te 24 piecow weglowych.
  • Odpowiedz