Wpis z mikrobloga

Hej czy w obecnym kanonie istnieją szarzy Jedi? Czy przypadkiem Luke nie jest własnie szarym Jedi? W końcu był on bardzo blisko ciemnej strony mocy oczywiście na końcu jednak jej nie uległ ale są sugestie, że balansował między tymi stronami mocy.

#starwars #gwiezdnewojny
  • 6
  • Odpowiedz
@dancap: nie wiem czy nowy kanon zna to pojęcie...
a na podstawie starego mogę powiedzieć że no chyba nie jest. szary jedi to taki który ciągle jest w równowadze pomiędzy ciemna, a jasną stroną... co do tej pory wiemy, to balansował, ale czy tak dalej jest... nic nie wiadomo mi o tym
  • Odpowiedz
@fuser: Wiesz co nie będę ukrywał ze aż tak bardzo nie znam sie w temacie. Gdzieś zobaczyłem hasło i mnie zainteresowało bo wiedziałem o istnieniu mrocznych jedi i myślałem, że szary to takie właśnie przejście z jednej strony do drugiej. A teraz widzę, że to świadoma droga balansowania miedzy stronami. Widziałem, że ahsoka była szarym jedi ale nie obejrzałem do końca wojny klonów i nawet nie ruszyłem rebeliantów (muszę to
  • Odpowiedz
@fuser: o ile pamiętam to Windu nie był szarym Jedi, tylko wykorzystywał bardzo agresywny styl walki który był popularny wśród ciemnych Jedi. Zwykli Jedi nie używali go bo bali się że za bardzo zbliżą się do ciemnej strony.
  • Odpowiedz