Wpis z mikrobloga

@rkore: Gra ma w zasadzie 2 zasadnicze minusy
po pierwsze trudno czasem zebrać 6 osobową ekipę, a gra przy mniejszej ilości graczy też jest fajna, ale trochę brakuje balansu.
Po drugie, w grę trzeba się wczuć, to znaczy, żeby grać w nią niczym istny #!$%@?. Gramy alby wygrać, sojusze, pakty, służą tylko osiągnięciu celu. W myśl cytatu "W grze o tron albo się wygrywa, albo się umiera".
W sytuacji gdzie sojusz
@rkore: Wystarcza i to na bardzo długo, ja dokupiłem dodatki, bo uwielbiam tę grę. Jeden zmienia cel gry, ale optymalizuje ją do 4 graczy, drugi zmienia katy dowódców oraz umożliwia inne rozłożenie początkowe naplanszy, ale te scenariusze można znaleźć w internecie.
Co do kart, w grze występują karty dowódców -każdy ród ma zestaw 7 unikalnych kart, które wpływają na losy bitwy. Nie składa się talii. Zawsze grając danym rodem dostaniemy te
@klpt12: ok, dzieki bardzo, balans miedzy rodami jest zachowany? czy ktorys daje przewage? mam towarzystwo ktore nie zniosloby faworyzacji kogos od poczatku
@rkore: Greyjoy ma niesamowicie mocne karty rodów, ale ma również bardzo trudną sytuację początkową (nie może wydawać rozkazów specjalnych takich z gwiazdką)
@rkore: Jesli nie masz stalej ekipy do gry 6 osobowej, kup inna gre (np. cyklady). Gra w mniejszym gronie jest niezbalansowana, a i trudno za pierwszym razem zalapac zasady. Duzym minusem jest tez dlugosc gry, ciezko wygospodarowac te 4, czasem nawet 5 godzin gry.
@rkore: Fajna gra żeby pograć, ale kiepska żeby ją kupić i mieć, moim zdaniem. W 6 osób (jedyny sensowny wariant) rozgrywka trwa 5-6+ godzin. Także dużo czasu, wielkie pudło i trzeba dużo osób. Sam kupiłem a teraz sprzedaję.
@cartsy: Dzięki za info o dodruku, to pospieszę się ze sprzedażą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rkore zależy jakich masz graczy. u nas potrafi zejść nawet do 8 godzin. Co do balansu - przy trzech jest ok. Przy 5 wystarczy delikatnie zmodyfikować zasady i wyłaczyć z gry południowe neutralne prowincje. Tylko przy 4 jest kiepsko. Jeśli idzie o jakąś podobną grę to ponoć "Szogun" daje radę.
@rkore: @centryfuga: Moim zdaniem trzech graczy nie działa dobrze bo prędzej czy później dwóch się rzuci na jednego i ot - cała zabawa.
Co do fajnych gier na sześciu graczy to nie mam pojęcia, bo sam taką grupę rzadko mam. Dyplomacja jest fajna, ale ma podobne problemy co GoT. Jeśli masz grę na dużą ilość graczy to najczęściej partia 'będzie' trwać długo. Możesz próbować czegoś bardziej luźnego jak np. Resistance:Agenci