Wpis z mikrobloga

Dzień dobry!
Czy "Benzyna Ekstrakcyjna" (jak na zdjęciu) to produkt, który można opisać jako bazujący na nafcie (robią to z ropy naftowej, więc zakładam, że tak) i pozostawiający po odparowaniu jakieś cząsteczki?
Pytam ponieważ planowałem tego użyć do oczyszczenia powierzchni procesora przed nałożeniem pasty termoprzewodzącej i chłodzenia, ale poradnik na overclock.pl wyraźnie pisze:

"W żad­nym wy­pad­ku nie wol­no uży­wać środ­ków ba­zu­ją­cych na naf­cie (np. WD-40 i wie­le in­nych mo­to­ry­za­cyj­nych spe­cy­fi­ków od­tłusz­cza­ją­cych). Te­go ty­pu pre­pa­ra­ty za­pro­jek­to­wa­no tak, by nie od­pa­ro­wa­ły, więc wy­peł­nią mi­kro­sko­pij­ne nie­rów­no­ści w me­ta­lu i sku­tecz­nie ogra­ni­czą dzia­ła­nie no­wo na­ło­żo­nej pa­sty ter­mo­prze­wo­dzą­cej."
-http://www.overclock.pl/articles/show/id/461,4,37,przygotowanie-powierzchni-procesora

Co o tym sądzicie?


#pytanie #chemia #komputery #pcmasterrace
remek4x4 - Dzień dobry!
Czy "Benzyna Ekstrakcyjna" (jak na zdjęciu) to produkt, któr...

źródło: comment_GjLKfjTW4ADeW2NJjhuftc4I88WzOpk4.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@remek4x4: benzyna da radę. Jak się boisz to idź do apteki i kup alkohol izopropylowy. Idealnie czyści procesory oraz odkaża skórę lub inne powierzchnie. ;)
  • Odpowiedz
@remek4x4: Preparaty motoryzacyjne zawierają jeszcze inne dziwne rzeczy dlatego nie nadają się do odtłuszczania. Ja bym spokojnie używał benzyny, chociaż nie wiem czy nie lepszy będzie sam czysty izopropanol.
  • Odpowiedz
@WujekMaloZly: WD-40 do smarowania ? To powodzenia... Najczęściej powtarzany mit. Ale faktycznie nie jest też środkiem odtłuszczającym z pewnoscią. Przede wszystkim jest penetrująco-czyszczący, na chwile moze dawac wrazenie smarowania bo jest tlusty, ale są i lepsze smary- np sonax profesional w sparyu, i lepsze penatranty czyszczące- np oparte na molibdenie
  • Odpowiedz