Wpis z mikrobloga

George Soros

Founder / Chairman

Investor and philanthropist George Soros established the Open Society Foundations to help countries make the transition from communism.
https://www.opensocietyfoundations.org/about

W Polsce działa to jako Fundacja batorego. Założona jeszcze przed okrągłym stołem w 1988 roku. Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju demokratycznego, otwartego społeczeństwa. Otwartego czyli Open Society, które zresztą oficjalnie wspiera batorego
http://www.batory.org.pl/darczyncy
Członkami Fundacji jest chociażby Andrzej Olechowski - polski polityk i ekonomista. Minister finansów w 1992 oraz minister spraw zagranicznych w latach 1993–1995. Kandydat na Prezydenta RP w 2000 i w 2010, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, ale również:
Jan Krzysztof Bielecki
ekonomista, były premier RP, obecnie przewodniczący Rady Partnerów EY Polska
Bogdan Borusewicz
historyk
Marszałek Senatu RP
Agnieszka Holland
reżyserka, scenarzystka
Prezydent Polskiej Akademii Filmowej
Olga Krzyżanowska
lekarz
Helena Łuczywo
redaktorka
współzałożycielka Gazety Wyborczej
Andrzej Olechowski
ekonomista
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego S.A.
prof. Andrzej Rapaczyński
prawnik, Uniwersytet Columbia
Henryk Woźniakowski
wydawca
Prezes Zarządu Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak

Dalej mamy FOR- czyli Forum Obywatelskiego Rozwoju, która to fundacja wspierana jest przez fundację Batorego. Podstawowymi kierunkami działań FOR są: mobilizowanie do obywatelskiej aktywności oraz działalność informacyjno-edukacyjna.
Dążąc do realizacji wytyczonych celów, FOR aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą.
http://www.for.org.pl/pl/wspieraja-nas

W radzie FOR'u zasiada Leszek Balcerowicz, którego związek z Sorosem nie jest żadną tajemnicą:
w 1991 roku autor tego planu G. Soros opublikował książkę, w której dość szczegółowo omówił swoją rolę w polskiej transformacji, poczynając od zało żenia w Polsce swej Fundacji Batorego w 1988 i spotkania z gen. Wojciechem Jaruzelskim oraz przedstawienia idei terapii szokowej nieżyjącemu już ko- munistycznemu premierowi M. Rakowskiemu (G. Soros, Underwriting Democracy, The Free Press, New York 1991).

Przygotowałem szeroki program ekonomiczny obejmujący trzy elemen- ty: stabilizację monetarną, zmiany strukturalne oraz reorganizacje długu – pisze G. Soros

– Zaproponowałem swego rodzaju makroekonomiczną wymianę długu na akcje polskich przedsiębiorstw. (…) Połączyłem swoje wysiłki z prof. Sachsem z Uniwersytetu Harvarda, którego działalność sponsorowałem przez Fundację Stefana Batorego. Współpracowałem również blisko z prof. Stanisławem Gomułką, doradcą Leszka Balcerowicza.”

Natomiast Ryszard Petru 13 maja 2011 objął funkcję przewodniczącego Towarzystwa Ekonomistów Polskich[11]. Współpracował z Forum Obywatelskiego Rozwoju, założonym przez Leszka Balcerowicza, jako prelegent na organizowanych przez tę fundację spotkaniach i seminariach[12].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Petru

Fundacja Batorego wspiera również takie kwiatki jak Hejtstop http://www.hejtstop.pl/#/about-project

Co to wszystko ma wspólnego z KOD? No chociażby Agnieszka Holland, Bogdan Borusewicz, Leszek Balcerowicz http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/leszek-balcerowicz-to-najwiekszy-po-1989-roku-atak-na-rzady-prawa/dek544 Zarówno oni jak i członkowie PO i cała masa innych ludzi związanych z powyższymi "organizacjami" i Mediami jest związana z tym ruchem "obrony demokracji". Wygłaszają tam płomienne mowy i wyrazy wsparcia. Oczywiście najlepiej gdyby KOD jasno pokazał kto wspiera ich finansowo, ale tej informacji nie podają.

Czy tu trzeba coś jeszcze wyjaśniać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#polityka #kod #neuropa #4konserwy #soros #bekazkod #bekazlewactwa #nowoczesnapl
  • 10
@KeyserSoze: Powinno być tak: żyd manipulujący pieniędzmi kosztem innych, przeznaczając je potem na rozwalanie światowego porządku, a w Polsce na promowanie antypolaków i słabego społeczeństwa.
Czy tu trzeba coś jeszcze wyjaśniać?


@KeyserSoze: Tak. O co chodzi?
Znaczy, że: stabilizacja monetarna, zmiany strukturalne oraz reorganizacja długu jest wstrętna i żydowska?
Ten tekst wygląda na laurkę dla Sorosa.
@terion: No ale jak ten dług zreorganizowano? Ja nie jestem ekonomistą, ale była ustawa wilczka która pozwoliła zwykłemu człowiekowi zarobić, a później przyszedł "plan Balcerowicza" - który de facto jest planem Sorosa i wyprzedano Polski kapitał a na dokładkę za pomocą Kwaśniewskiego zainstalowano w konstytucji przepis mówiący o niemożliwości zadłużania państwa w NBP tylko w banku światowym, na którego łaskę jesteśmy zdani. To jest po prostu #!$%@? społeczeństwa i gospodarki, i
ustawa wilczka


@KeyserSoze: Hype w sprawie tej ustawy to jakaś masakra. To była prosta ustawa, dobra na początek, ale nie było w niej niczego magicznego. Nie reguluje połowy rzeczy, które obecnie są ważne. To tak jakby kodeks karny zastąpić "oko za oko, ząb za ząb" bo chwytliwe i "proste".

przepis mówiący o niemożliwości zadłużania państwa w NBP tylko w banku światowym, na którego łaskę jesteśmy zdani.


@KeyserSoze: A ty możesz
@terion: Cały temat dotyczy głównie tego jakie są koneksje KOD z Nowoczesną, Balcerowiczem, Olechowskim i jak wygląda ogólna struktura "ELYTY" w Polsce - a głównie partii politycznych i ruchów obywatelskich. Niech gospodarką zajmuje się centrum adama smitha i inni ludzie mający o tym pojęcie. Ja się nie znam a pokazuje tylko jaki jest związek między tą "transformacją" i obecną polityką.

Nawiążę tylko co do tego, że pis mówił o tym że
Cały temat dotyczy głównie tego jakie są koneksje KOD z Nowoczesną, Balcerowiczem, Olechowskim i jak wygląda ogólna struktura "ELYTY" w Polsce


@KeyserSoze: No jak to? Znają się i mają kontakty z różnymi organizacjami. Straszne. To całkiem niespotykane w Europie i na świecie. Ludzie z PiSu wcale się nie znają, to niezależne komórki spotykające się tylko na zlotach partyjnych :-D
Cały Twój jadowity post można sprowadzić do tego, że "straszni ludzie działają
@terion: Jak ktoś organizuje majdan na ukrainie i prawdopodobnie za pomocą KOD, Nowoczesnej w okolicach maja w Polsce zapewne będzie podobnie to jest dobrze? Przypominam że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego kto opłaca ten bajzel a jedynie wspierają "oddolny ruch w obronie demokracji" by powstrzymać "faszystę kaczyńskeigo". Albo nazywamy rzeczy po imieniu i pokazujemy kto kogo reprezentuje otwarcie, albo wycieramy sobie mordę demokracją i praworządnością. Ja nie widzę tutaj