Wpis z mikrobloga

Mirki czy jest wśród was jakiś spec od wentylacji pomieszczeń? Problem polega na tym, że mam u siebie 2 kratki wentylacyjne (kuchnia + łazienka - kamienica, stare budownictwo) i o ile w łazience ciąg jest do komina to w kuchni dmucha z wentylacji tak, że bez problemu #!$%@? płomień w zapalniczce. Co prawda problem znika jak otworze okno - z tym że muszę je otworzyć na całą szerokość :/ Okna posiadają tzw otwory wentylacyjne. Radzę się was bo spec fachowiec z mojej spółdzielni stwierdził że to wina okien ale czy problem nie powinien wystąpić wtedy zarówno w kuchni jak i w łazience? Ciężko mieć otwarte okno jak na dworze - 15st. :(
#wentylacja #komin #kominiarz
  • 4
@przemek_144: specem nie jestem ale jak sam zauważyłeś problemem jest brak powietrza.
Zastanów się jak ma działać wentylacja jak nie ma powietrza?
Na dzień dzisiejszy masz dwie dziury prowadzące na szczyt dachu oraz jakieś mikro nieszczności w oknach.
Jeden komin ma lepszy ciag a że nie ma odpływu powietrza to naturalną drogą jest pobór powietrza z jednygo źródła tj. tego otworu z którego obecnie wlatuje.
Rozszczelnienie okien nie pomaga?
@przemek_144: tak, to wina okien. czyli spółdzielni jak mniemam. zamontuj sobie zawór zwrotny w tej dmuchajacej. To taka membrana która się zamknie jak będzie dmuchać a otworzy przy ssaniu
No właśnie rozszczelnienie nie pomaga. Jedynie co to otworzenie jednego okna, bądź uchylenie dwóch :( Dodam, że nie jest to jakiś wielki metraż (21m2) i przy uchyleniu okien w domu robi się porostu zimno - zresztą przy zamkniętych również bo z kratki dmucha na tyle mocno, że temperatura przy odkręconych grzejnikach spada do około 20st.
@przemek_144: Wygląda jakby ciąg w łazience był za mocny i "kradł" za dużo powietrza. Do przewentylowania tak małego mieszkania powinien wystarczyć napływ powietrza z otworów nawiewnych w oknach lub z rozszczelnienia. U ciebie wygląda jakby ciągi wentylacyjne miały kosmiczną dysproporcję w wydajności. Spróbuj przysłonić częściowo kratkę w łazience (ale oczywiście nie całkowicie) do takiego momentu, żeby w kuchni ruszyło i zobacz czy wtedy w łazience też ciągnie. Wszystko to naturalnie przy