Wpis z mikrobloga

Mircy pytanie. Moje zapotrzebowanie na białko przy założeniu 2g/kg wynosi 170g. Jakie Wy macie zapotrzebowanie, i cholera...co jeść, żeby to zaspokoić? Od razu mówię, że mix w blenderze kury z ryżem odpada :)
#mikrokoksy
  • 11
  • Odpowiedz
@ogorek_zielony: Przy amatorskim ćwiczeniu 3-4 razy w tygodniu na siłowni spokojnie wystarczy 1,5-1,7g/kg. Ja kupuję w biedrze, mięsko mielone, dorsza mrożonego, wątróbkę, kurczaki. Ogarnij przepisy z wykorzystaniem tych produktów to ułatwi sprawę. Poza tym jeśli wypijesz 2x dziennie shake z białkiem to zaspokoi to praktycznie połowę zapotrzebowania.
  • Odpowiedz
@ogorek_zielony: mieso. kura, wolowina, indyk, ryby, jajka...rozbij to sobie na 5-6 posilkow i nie powinno byc trudne. po jakims czasie sie przyzwyczaisz. jesli naprawde masz problem z taka iloscia to kup sobie jakies bialko w proszku i uzupelniaj w miare potrzeb - choc zarcie zawsze jest lepsze niz proch.
  • Odpowiedz
@ogorek_zielony: Ja mam zapotrzebowanie 240, jest niełatwo, przy redukowaniu, ale dużo wołowiny, twarogu, i jak masz okazje to "dzikie zwierzęta", odżywka białkowa niepotrzebna, używam tylko w piątki bo nie jem mięsa, no i podstawa kurczak/ indyk, wiadomo.
  • Odpowiedz