Wpis z mikrobloga

#bron
Myślałem nad kupnem jakiejś czarnoprochwej, trochę żeby mieć swoje na strzelnicę/pole a trochę żeby czuć się pewniej (że jest w domu) przy "wielbarwnej" kulturze.
Ostatnio znajomy zabełkotał że lepszy byłby jakiś (cytat) "glock, no taka wiatrówka co wygląda jak glock, też niebezpieczne na tyle że w obronie własnej ostatecznie się zda".

No i teraz pytanie: bełkot czy naprawdę w abstrakcyjnej sytuacji w obornie własnej lepiej by się sprawdziło?
Wg polecacie coś fajnego, krótkolufowego do 2k bez zezwolenia?
  • 17
  • Odpowiedz
@FixMePlz: Nie będziesz miał krótkiej wiatrówki skutecznej jak broń czarnoprochowa. Porównywalną energię mają długie wiatrówki za kilka do kilkunastu tys złotych, ale je w przeciwieństwie do czarnoprochowych trzeba dodatkowo rejestrować na Policji. No chyba że zależy Ci głównie na wyglądzie, ew sposobie działania, to można poszukać coś ciekawego. W każdym razie nie licz na to, że obronisz się wiatrówką
  • Odpowiedz
@FixMePlz: Nie zda się, żadna wiatrówka nie zapewni ci żadnej ochrony poza funkcją straszaka. ewentualnie możesz #!$%@?ć na odlew wiatrówką, ale kamień tańszy. Moc wiatrówek pistoletowych na co2 jest niska, poza strzałem w nieodsłoniete ciało, które faktycznie możesz poczuć, krzywdy nie wyrządzisz. Pistolet taki natomiast jest dobry do treningu na sucho, prawidłowy chwyt, palec na spuście, obsługa przyrządów celowniczych czy strzelanie do tarczy albo demolowanie puszek po piwie ze znajomymi przy
Kick_Ass - @FixMePlz: Nie zda się, żadna wiatrówka nie zapewni ci żadnej ochrony poza...

źródło: comment_ITn7d2zOCQHZkJwSJoyE2XmyrNZMvFUt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jerry664: czyli "krótka" wiatrówka do gunwo, kumam
@czarny_i_zly: epic win :D
@Kick_Ass: "Kamień tańszy" wygrał :D Hmm czyli pozostaje tak naprawdę czarnoprochowa i szybka ładowarka x5...

Zalezy mi na tym żeby skutecznie zniechęcić do ewentualnego ataku, więc zakładam że co2 się nie nadaje chyba że akurat trafię po oczach. No cóz, ziomek wkręcał że z 30m to płuca przebijało. Fantazjera go poniosła.

A z prochowców polecicie jakiś model/sklep?
  • Odpowiedz
@FixMePlz: Jakbyś komuś oko wyjechał wiatrówką , to lepiej dobij nożem ,bo za ciężki uszczerbek na zdrowiu to byś się nie wypłacił. Wiatrówki traktuje jako formę zabawki, i ewentualnie jako treningówkę, ale tu już musiałby się spec wypowiedzieć jak @BrzydkiBurak .

Dla mnie to zabawa i próba oswojenia otoczenia i domowników z widokiem i zasadami obchodzenia się z bronią. Mam 3 repliki krótkie i jedną długą wiatrówkę, jeszcze jakiś rewolwer i
Kick_Ass - @FixMePlz: Jakbyś komuś oko wyjechał wiatrówką , to lepiej dobij nożem ,bo...

źródło: comment_Dh4xoD9jIqCEGncnXNHHuiZE81ifjVWE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@FixMePlz:

1. zapomniec o traktowaniu wiatrowki lub hukowcow jako narzedzia do obrony
2. cp polecam kupowac w saguaro-arms (nowe) lub gunservis (uzywane)
4. zapomniec o traktowaniu wiatrowki lub hukowcow jako narzedzia do obrony
5. punkt 3 rozstrzelano za gadanie o tym ze wiatrowki nadaja sie do obrony
6. zapomniec o traktowaniu wiatrowki lub hukowcow jako narzedzia do obrony
7. cp to tez raczej hobby a do obrony lepiej starac sie o
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: A z cp można strzelać na polu tak jak OP pytał, czy tylko strzelnica? #!$%@? od zasat BHP oczywiście, bo wiadomo że bezpieczniej w zamkniętym obiekcie, ale jak to prawnie wygląda.
  • Odpowiedz
@Kraker245: @BrzydkiBurak: ok, nie wiedziałem, dzięki za info. Na pewno nie będę strzelał poza strzelnicą (chyba że ktoś będzie chciał mnie w nocy z domu wynieść)

@BrzydkiBurak: dzięki, to właśnie przez ten filmik mnie tak zainspirowałes do kupienia czarnoprochowej, wybrania się na strzelnicę i poczucia się jak Clint :D
  • Odpowiedz