Wpis z mikrobloga

Gramy z kumplem dość regularnie w #civilization5 na Multi przeciwko komputerowi ale doszliśmy do 6 poziomu trudności i komputer przestał nam wystarczać jako przeciwnik a wkurza nas, że mną kolejnych poziomach mnie będzie mądrzejszy tylko będzie miał więcej bonusów na starcie. Polecicie jakąś podobna grę na wieczory przy piwie. Strzelanki i szybkie rts odpada.
Ciężko nauczyć się będzie #eu4?
  • 20
@cebula85: Możecie spróbować zapisać się do grupy "No quitters", ponoć poważni ludzie do grania w multi w civ, w zasadach mają, że zgodnie z nazwą nie możesz wychodzić i musisz sobie zarezerwować te 5h+ żeby dokończyć grę.

Tak jak kolega wyżej pisze, jeśli radzisz sobie z Civ V to i Europę ogarniesz (ja akurat miałem odwrotną sytuację i mam 100h w civce i pokonuje komputery na 5-tym poziomie trudności).
@cebula85: Gram aktualnie z kumplem w eu4, kumpel w ogóle nie ogarnia strategii, w kozaków ciężko go było uczyć, potem c&c generals już ładnie ogarnia, teraz wpada z lapkiem i nie ma niczego innego po za eu4, początki miał trudne, ale teraz sobie radzi nie gorzej ode mnie, tak więc polecam gorąco i nie słuchaj ziomka o jakimś ck, mało mają ludzi i kombinują a gra ma tyle wspólnego z eu
@Rivon: @WMPP: @arkadiusz-molenda: Dobra, to ja, żeby jeszcze bardziej zamącić w głowie @cebula85 dodam, że ja sam zacząłem przygodę z grami Paradoxu od Hearts of Iron, jak na maniaka II WŚ przystało. I choć wielu uważa, (nie wiem czemu) tę serię za bardziej skomplikowaną od EU, bardzo mi się spodobała i nie miałem większych problemów z ogarnięciem mechaniki. Na EU4 trafiłem dopiero po grze w trzy części HoI. Było
@cebula85: Nie grałem w podstawkę Civki, od razu jakieś Brave New World czy coś tam. :P IMHO absolutnym must havem jest DLC Art of War. Bez niego o ile dobrze pamiętam nie da się choćby przekazywać prowincji wasalom/sojusznikom w umowach pokojowych. Common Sense też daje mnóstwo ciekawych opcji, urealnia rozbudowę prowincji, wprowadza jeszcze kilka ciekawych opcji dyplomatycznych, również nieco usprawnia i urealnia negocjacje pokojowe. Ale tak naprawdę większość DLC jest bardzo