Wpis z mikrobloga

@r5678: Tańsze przejazdy, rabaty, lepsze samochody, ogólnie kulturka. Ściągasz aplikację, możesz śledzić swoje trasy, co by żaden Janusz nie zrobił kółka po mieście. I jakaś tam wojna była o podatki, składki itp., nie wiem dokładnie, Janusz-taxi ma ciężej, żeby utrzymać się na rynku bez strat finansowych.
@r5678: no i samochód nie może być starszy niż 10 lat z tego co mi mówili kierowcy Ubera.
może dlatego taksówkarze ich tak nie lubią (bariera wejścia). niektóre taksowki są w opłakanym stanie technicznym.
@maVka:
@r5678: Głównym powodem dla których taksówkarze nie lubią uber jest to że oni mają licencję na przewóz osób, działają w pełni legalnie, płacą podatki itp a kierowca uber może być każdy Janusz bez znajomości miasta bez licencji który pożyczy auto od taty i nie płaci podatków.
@Kacc: Zapłacili za licencję, jak nie dostaniesz rachunku to możesz to zgłosić a jak zgłosisz kierowce ubera? Przecież on nie dostaje pieniędzy za przewóz. Dobra nie ważne.
@MichalQ20: nie wiem czemu z góry zakładasz, że wszyscy podatków nie płacą.

Szczerze mnie nie obchodzi, że kierowca ma licencję. Jak kolega cię gdzieś podwozi za przysłowiową zgrzewkę piwa, to też go pytasz czy zapłacił za licencję?
@MichalQ20: w innych miastach nie wygląda to lepiej, bo w wielu poznosili obowiązek zdania egzaminu z topografii, więc w taksówkach też są Janusze bez znajomości miasta.