Wpis z mikrobloga

dzis w #belgia pracowalem z Muhamedem. Muhamed jest ok kolesiem.
Jako ze prace mielismy spokojna, bylo wiele czasu na rozmowy.
Muhamed oficjalnie jest Belgiem, jest 3-pokoleniem emigrantow tureckich.
Jego dziadek jest rodowitym Turkiem, jego ojciec i on urodzeni sa w Belgii.
Muhamed mowi ze slaby z niego Belg, nigdy sie Belgiem nie czul i nie bedzie czul. Jest Turkiem.
Rozmawialismy po niderlandzku, znajomosc moja tego jezyka jest srednio #!$%@? (uczylem sie tylko 2 miesiace w szkole, ale potrafie sie komunikowac). Jego niderlandzki byl troszeczke tylko lepszy od mojego, a kolezka przeszedl tu cala edukacje (do 18 roku zycia jest obowiazkowa)
I tak sobie mysle ze ta cala integracja azjatow i afrykanow w Europie to sa tylko mokre sny #neuropa
#emigracja
  • 26
  • Odpowiedz
@Adrian00: Nie uwazam tak. Raczej mysle ze "jakosci" czlowieka nie okresla jego wyksztalcenie, rodzina, zawod, praca czy majatek. Mieszkajac jeszcze w Polsce pracowalem przez 10 lat w sektorze korporacyjnym 2 duzych bankow, ludzie ktorzy mnie tam otaczali przerazali mnie swoim zadufaniem i pogarda dla wszystkiego co nie nalezalo do "ich swiata". Na wszystko i wszystkich patrzyli z gory, myslac ze chwilowa hossa i koniunktura w branzy zapewni im dostatnie i szanowane
  • Odpowiedz
@AhoCorasick: tak, polityka wizowa USA to dobry argument ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chce mi sie kolego dyskutowac z toba, bo sie zapetlamy.
Dam ci tylko rade, ze jak juz bedziesz tym szanowanym, uwielbianym wartosciowym elementem spoleczenstwa to nie zapomnij nigdy o swoich korzeniach, bo znam wielu "szanowanych" magistrow, doktorow, inzynierow ktorzy dosc szybko zapomnieli ze sa z #!$%@? przykrytego gnojem gdzies spod Kielc, ba niektorzy nawet
  • Odpowiedz