Wpis z mikrobloga

drogie mirasy, szczególnie zwracam się tu do #elektronika oraz #pcmasterrace. Bardzo dużo dobrego, między innymi tutaj, naczytałem się o dysku SSD i myślę, że skuszę się na zakup. Widziałem tu pare osób które polecały taki - http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/dyski-twarde/dyski-ssd/crucial-bx100-250gb-2-5-7mm-sata?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral
Jednak sam się nie znam, więc pytam - dobry, czy może są lepsze? Do tego chciałbym się dowiedzieć jak wygląda montaż, może jesteście w stanie jakimś kompetentnym video albo artykułem poczęstować? Do tego swojej narzeczonej również bym taki dysk zamontował, tyle że w laptopie, więc i na stacjonarnym i na lapku muszę się nauczyć to robić. Zapytałbym na #elektroda ale się boję. Z góry (wstaw bóstwo) Zapłać za pomoc.
  • 16
@PanSeler: dysk ok, lepsze pewnie znajdziesz wiekszy zapis ale cena tez bedzie wieksza a w sumie i tak nie odczujesz pewnie tego:)
montaz w laptopie w 99% przypadku
odkrecenie 2 srubek przy kieszonce pod spodem oznaczonej HDD
dysk w sankach takia metalowa kieszonka
wyciagasz odkrecasz 2 srubki dajesz nowy dysk wkladasz gotowe
czas 5 min ;)
@PanSeler: Sprzedam ci sekret SSD, o którym nikt ci nie powie - prawie wszystkie nowe dyski SSD są takie same. Nie wyczujesz różnicy w działaniu pomiędzy Crucialem, Samsungiem, ani innym nowym Plextorem. Powaga - te 10-20% różnicy jest totalnie pomijalne w działaniu.

A Cruciale były, są i będą spoko, m.in. dlatego, że sami sobie produkują podzespoły, w przeciwieństwie do reszty konkurencji.

Nie wiem jak z tym konkretnym dyskiem, ale Cruciale sprzedawali
@Solitary_Man: Inaczej - 300 z 500 idzie zauważyć, bo sam się przesiadłem z SATA II na 3 to zauważyłem. No ale ja przewalam sporo danych to widzę. Natomiast chodzi mi o to, że większość dysków ma różnice w parametrach rzędu 50-100MB, co się przekłada na to, że w benchmarkach zamiast 30 sekund jest 28. To jest nie do zauważenia. No i generalnie wszystkie transfery są w okolicach limitu Sata 3, dopiero
@Solitary_Man: chodzi mi o to co z moim starym dyskiem? jak chce zeby komputer chodzil szybciej to musze zainstalowac system na SSD, prawda? ale poza tym nie musze nic robic ze starymdyskiem, system wykryje oba i bede mogl normalnie korzystac z danych na tym, ktory mam teraz, tak?
@PanSeler: Bardziej zaawansowana opcja jest taka, żeby sklonować partycję systemową ze starego dysku na nowy. Wtedy nie musisz stawiać nowego systemu i instalować wszystkiego od nowa.
@PanSeler: ja tylko powiem, że miałem pewne problemy z instalacją win7 i ssd restarty i w ogóle, poszukaj w necie jak poustawiać różne rzeczy (ahci w biosie + jakieś dodatki w rejestrze)