Wpis z mikrobloga

Pytanie prawdopodobnie głównie do #rozowepaski

Co jest aktualnie popularne wśród 8-9-letnich dziewczynek? Jakiś czas temu dzieciaki na zajęcia, które prowadzę, przynosiły jakieś własnoręcznie robione bransoletki z odblaskowych recepturek. Co teraz produkują dzieciaki? Jakie bajki są na topie?

Szukam prezentu dla chrześnicy z okazji Komunii (wiem, mam jeszcze czas, ale zaczynam się rozglądać - zawsze nabywam prezenty z wyprzedzeniem). Poza czymś typowo książkowym z nastawieniem przydatności długoterminowej chciałam dorzucić jej coś takiego na teraz, do pobawienia się. Nie mam z nią jakiegoś super kontaktu, dziewczynka zajmuje się głównie ciuchami, ze zwierzątek to ogląda i rysuje konie. Znalazłam mnóstwo świetnych rzeczy, jak model statku pirackiego, modele z Gwiezdnych Wojen, drewniane konstrukcje typu katapulta, ale to prędzej ja miałabym z tego radość, a nie ona. Znalazłam jeszcze przy okazji jakieś szkicowniki z projektowaniem ubrań i pomieszczeń, szkicowniki mają w zestawie szablony do odrysowania i naklejki, ale nie wiem czy takie coś ma rację bytu. Ktoś coś wie, co jest teraz "modne"?

Może ktoś z wykopowiczów również się orientuje, ma jakieś młodsze rodzeństwo czy coś.

#prezenty #kasikpyta #zabawki
  • 4
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: Jestem opiekunką 8-latki, ma komunię w przyszłym roku. Muszę Ci powiedzieć, że trochę mnie to przeraża, bo jej nie idzie oderwać od smartfona i tableta. Jak usiądzie z tym telefonem, to nie słyszy co do niej mówię, zapomina o jedzeniu, masakra. Ma pełno zabawek, ale się nimi nie bawi. A jak już mi się uda ją nakłonić, to sama bawię się lepiej różowymi zestawami lego niż ona xD
Jedyną
  • Odpowiedz