Wpis z mikrobloga

Krótka recenzja szkła hartowanego Nillkin Amazing H+ dla Xiaomi Redmi Note 2:
Szkło wytrzymało niecałe dwa tygodnie, po czym samo z siebie uszczerbiło się na krawędzi i poszła od tego dalej rysa/pęknięcie.

Zdjęcia:
https://i.imgur.com/CZYqLzm.jpg
https://i.imgur.com/C8Z0qKy.jpg

Telefon ani razu nie upadł, na niego też nic nie upadło, nie został potraktowany niczym ostrym, a w kieszeni miał do czynienia jedynie z husteczkami higienicznymi.

Gearbest twierdzi, że to jest oryginalny produkt i na pewno samo z siebie nie pękło i reklamacji nie przyjmują. Nie do końca im się dziwię, bo musieliby mi na słowo uwierzyć, a ja nie mam w zasadzie jak udowodnić, że jednak samo z siebie się zepsuło.

Pytanie teraz, czy to na pewno oryginalne szkło? Było zapakowane i wyglądające jak oryginalne. Co bardziej możliwe. Gearbest sprzedaje podróbki, czy te szkło wcale nie jest takie super, jak je wszędzie ludzie wychwalają?

Jest sens pisać jeszcze z tą sprawą do producenta? W sumie to nie majątek, ale niesmak jednak pozostaje.

#itemyzchin #gearbest #aliexpress #nillkin #xiaomi #redminote2
  • 18
@eshabe: Ponad 10 szkieł nillkina miałem, żadne nie peklo samo, jedno przy upadku zamiast pkenac to sie uszczerbilo. Ale raz szklo mialo malutki fragment, w ktorym powstal pecherz podczas naklejania, przy krawedzi - za nic nie moglem go wyciagnac. Zglosilem to i wyslali drugie.
Przecież widać w jaki sposób pękło, samo by się tak nie wyłamało. Wygląda jakby jakiś ostro zakończony przedmiot spadł.


@Artrix: Uwierz mi, że samo z siebie tak się zrobiło. Sprzedawcy mógłbym w sumie jeszcze ściemiać, żeby odzyskać kasę, ale Was tutaj nie mam potrzeby.
@eshabe: niestety, ale może po prostu nie wiesz, że coś się stało... a na 99% się coś stało, to jest ewidentne uszkodzenie mechaniczne tego miejsca - zobacz że nie tylko szkło z zewnątrz ma ślad wgniecenia/nacisku...

Samoczynne uszkodzenia tego typu szkieł się zdarzają - ale to wtedy jest po prostu czysta rysa-pęknięcie z nikąd do nikąd, na skutek jakichś wewnętrznych naprężeń.
hrumque - @eshabe: niestety, ale może po prostu nie wiesz, że coś się stało... a na 9...

źródło: comment_1xpgHms7hJ0d3az75nJxFlDHjtcSltVL.jpg

Pobierz
@eshabe: Mi też się Niklin wyszczerbił na Xiaomi mi4 w 2miejscach sam z siebie, po prostu za ktoryms razem kawalek szkla został mi na dłoni. + pojawiło się mikropęknięcie w zupelnie innym miejscu, ale to pozniej i od upadku z 5cm przy odkładaniu telefonu, ale to widac tylko pod pewnym kontem
Zglosilem to i wyslali drugie.


@Pirzu: Zgłaszałeś sprzedawcy, czy producentowi? I gdzie w ogóle kupowałeś?

niestety, ale może po prostu nie wiesz, że coś się stało... a na 99% się coś stało, to jest ewidentne uszkodzenie mechaniczne tego miejsca - zobacz że nie tylko szkło z zewnątrz ma ślad wgniecenia/nacisku...


@hrumque: Telefon bez żadnych skaz był włożony do kieszeni, a po wyciągnięciu miał już to uszczerbienie. Wtedy akurat nic poza
@eshabe: Nie strasz, mam szkło z tej oferty i obudowę Nillkina taką jak na Twoim zdjęciu... To moje pierwsze szkło i byłem zszokowany jak prosto je można było założyć. I niebieska folia do zbierania paprochów z ekranu też bardzo mi się spodobała. Twoje szkiełko takie samo? Tak z ciekawości pytam, bo w opisie oferty mojego brak określenia " Amazing H+".
A swoją drogą wygląda na mocno stuknięte czymś ostrym. Ze zdjęcia
A swoją drogą wygląda na mocno stuknięte czymś ostrym. Ze zdjęcia widać, że może i ekran oberwał. Żadnych dzieci w pobliżu telefonu nie było?


@Cyfranek: Tak jak wyżej pisałem, telefon bez żadnych skaz był włożony do kieszeni, a po wyciągnięciu miał już to uszczerbienie.

Link do oferty, z której wziąłem, podałem powyżej.
ja mam co prawda szkło Mocolo dla RN2, ale też mam uszczerbione. teraz już nawet w 3 miejscach. Myślałem, że to szkło będzie lepsze, czyli bardziej trwałe, bo uszkodzenie raczej nie powstało od uderzenia, upadku czy kluczy.