Wpis z mikrobloga

@Kamill: nie bałbyś się o swoje pieniądze zainwestowane w państwie w którym rząd przeprowadza antydemokratyczne reformy? Po zneutralizowaniu TK, co stałoby na drodze żeby np. znacjonalizować jakiś sektor (łącznie z twoją fabryką parówek).
  • Odpowiedz
@DarkMethod:
1. przekraczanie norm czasu pracy, niepłatne nadgodziny, problemy z udzielaniem urlopu, bezpodstawne zwolnienia, mobbing, przepisy bhp, opóźnienia z podpisaniem umów, zawarcie umowy cywilnoprawnej w sytuacji w której należałoby zawrzeć umowę o pracę, opóźnienie z wypłatami wynagrodzenia, stosowanie zbyt szerokich kar porządkowych (również nieprzewidzianych w k.p.)... mam wymieniać dalej? bo mogę
  • Odpowiedz
Koszty pracy to 50% otrzymywanej pensji więc są #!$%@? wysokie


@DarkMethod: w Polsce są one jednymi z najniższych w całej UE.

http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/koszty_pracy_w_polsce_jednymi_z_najnizszych_w_europie-a_20157.htm
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Wages_and_labour_costs/pl

W prywatnej firmie płaca zależy od tego ile pracodawca chce zapłacić


@DarkMethod: co nie zmienia faktu, że jak otwierasz kolejną już fabrykę za granicą to raczej chcesz na tym zyskać jak najwięcej, więc nie będziesz przepłacać na płacach. A pensje w Polsce są niskie, temu chyba nie
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: i co pomysleli przedsiebiorcy w czerwcu 2014 roku gdy abw wkroczylo do redakcji wprost i wyrywalo laptopy i materialy dziennikarzom z rak, gdzie podsluchiwano wszystkich dziennikarzy badajacych afere podsluchowa, co wtedy powiedzieli ci twoi przedsiebiorcy lewaku ???XD
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: prooosze cie przynajmniej sie nie pograzaaj, jeszcze powiedz ze u nas jest putinada czy jak to sie nazywa i ze dziennikarze znikaja bez slowa i gina na ulicy w bialy dzien XD taka slaba praworzadnosc w naszym kraju, jeeezuu gdzie ja zyyyje, btw ja jestem szczesliwy i nie widze by ktos lamal moje prawa konstytucyjne albo w Pl sie zle dzialo i wole zyc w takim zasciankowie niz byc tak
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: a i szkoda mi ze sportinga zbanowali, prawilny z niego pijaczyna byl i nie rozumiem dlaczego jak ktos jest nowy i zna obyczaje wypoku to od razu posadza sie go o multikonta, nie jestem niczyim multikontem i nie bede i zadnego mutli mial nie bede!!!!!!!1111oneone1111!!!!

jeszcze powiedz ze pis lamie twoje prawa osobiste i wkracza w twoje zycie z butami, widze ze masz poglady kodownika( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz