Wpis z mikrobloga

Cześć,
jestem tutaj nowy i zwracam się do Was o pomoc.
Może ktoś miał problem na windows 10 z połączeniem WiFi?
Problem polega na tym, że WiFi raz się łączny, a raz nie. Czasami jest niby połączone normalnie ale nie mogę odpalić żadnej strony internetowej. Po chwili internet na chwilę wraca i znów znika. Nie wiem jak na naprawić. Reinstalowałem sterowniki i instalowałem najnowsze. W internecie znalazłem dwie metody na naprawę tego ale żadna nie zadziałała. Czasami jak net nie działał to próbowałem rozwiązać problem windowsem i wywaliło mi komunikat, że "brak przynajmniej jednego pakietu". Nie pamiętam już jakiego konkretnie i nie mogę tego teraz sprawdzić bo windows mówi że wszystko w tej chwili jest ok. Komputer to Dell inspiron 7720
Pzdr
#technologia #elektronika #internet #windows #windows10 #wifi #pomocy
  • 10
@Sihill_pl: czysta instalacja
laptopa oddałem do serwisu Dell w ramach gwarancji i po naprawie zainstalowałem sobie nowy Windows 10
Prędzej miałem Windows 8.1 i nie miałem żadnego problemu
@blok1994: Na dwóch Asusach (niestety nie pamiętam modelu ani dokładnej nazwy kart sieciowych w nich zamontowanych) z Win 10 na pokładzie miałem dość podobny problem - sieć teoretycznie działała, ale w pewnym momencie (totalnie randomowo - raz po 10 sekundach od odpalania systemu, innym razem po kilku godzinach) połączenie się zrywało i kuńc, kaplica - komputery odmawiały nawiązania połączenia na zasadzie "nie i koniec", nie pojawiał się żaden komunikat o błędzie,
@Sihill_pl: już instalowałem parę razy sterownik od wifi
karta sieciowa jest plug&play więc instalowała się sama ale ja oprócz tego aktualizowałem sterownik w menedżerze urządzeń
jak to nie pomogło to pobrałem najnowsze sterowniki prosto ze strony intela i je zainstalowałem
bez skutku
@Sihill_pl: Nie, chodziło własnie o szyfrowanie - najnowszy sterownik do tego konkretnego modelu kart sieciowych ma straszny problem z określoną metodą, na innych działa w miarę dobrze, poprzednia wersja sterownika działa spoko na wszystkich, ale Win 10 jest taki mundry, że automatycznie aktualizuje sobie sterowniki bez pytania użytkownika o zdanie (choć to ja mogę być głupi i po prostu nie widziałem takiej opcji - osobiście siedzę na Win 7, Win 10
OK wszystko działa poprawnie
najwyraźniej przeszkadzała zapora firewall
w sumie chwilę po wyłączeniu firewalla zainstalował się nowy update do win10, ale to raczej nie on pomógł ( ͡° ͜ʖ ͡°)