Wpis z mikrobloga

@michalek21: Już kiedyś pisałam, więc powtarzam:
1. Najlepiej na początek ściągnij sobie kilka arkuszy z poprzednich lat ze strony CKE, napisz parę matur w całości, sprawdź z kluczem i zobacz, na czym tracisz najwięcej punktów:
http://cke.edu.pl/index.php/arkusze-egzaminacyjne-left/egzamin-maturalny
Wchodzisz w dany rok, później szukasz angielskiego i masz wszystkie arkusze + klucze do pobrania. Nie ma tylko nagrań, ale są transkrypcje - możesz poprosić jakiegoś kolegę albo koleżankę z dobrym akcentem o odczytanie przy
  • Odpowiedz
@uczalka: ojj ja chcę tylko wymaksować maturę na 100%, zawsze tracę na słowotwórstwie i części gramatycznej(ostatnie 2-3 zadania). Myślisz, że grammarway 4 będzie ok czy raczej lepsze byłyby jakieś repetytoria maturalne?
  • Odpowiedz
@michalek21: Wygląda ok; do gramatyki możesz jeszcze zakupić tego niebieskiego Murphy'ego (English Grammar in Use) i robić odpowiednie rozdziały równolegle z tym, co masz w Grammarway, a słowotwórstwo możesz poćwiczyć np. tworząc rodziny wyrazów albo wyszukując je, wypisując po angielsku i tumacząc samodzielnie na polski. Przydaje się do tego słownik w formacie elektronicznym, w którym działa wyszukiwanie haseł zawierających dany ciąg znaków. Np. w słowniku EN-PL Lektor-Klett UniLex - PONS (Cambridge
  • Odpowiedz