Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam lumię 920, i doszedłem dziś do wniosku, że mi się strasznie znudziła. W sensie, telefon od ponad roku ten sam, ten sam układ na ekranie startowym, i nie można za wiele zmieniać, bo cóż, WP8.1.
Nie będę narzekał na niego, dla mnie to bardzo dobry telefon, bo używam go do:
- dzwonienia i pisania smsów
- słuchania muzyki
- czasem coś zerknę w necie, rozkład jazdy, cośtam.
- robienie zdjęć notatkom, albo tablicy
I pomyślałem sobie że przecież android pozwala na to samo.
Ale siłą rzeczy, jestem przyzwyczajony do bardzo szybkiego działania, bez czekania na jakieś dziwactwa (WP8.1 w przeciwieństwie do W10M działa naprawdę jak marzenie).

I tutaj pytanie, czy jest jakiś telefon w miarę tani, więc strzelam że z Chin(ale jakiś używany z allegro też git), który spełni moje oczekiwania:
- 4,7 calowy ekran, albo coś w okolicach, ale to jest optimum dla moich małych dłoni. Może być do 5 cali, jeśli stosunek cena/jakość uzasadni takie coś
- no i w sumie to najważniejszy drugi warunek, to aby dobrze działało. Naprawdę dobrze. Chrome mile widziany :P
- w gry nie gram
- dość duża bateria by była bardzo na plus, ewentualnie wydajny tryb oszczędzania energii
- aparat z 8+Mpx
- no i żeby był ładny, schludny, nie chce czegoś co wygląda jakby miało zaraz się rozpaść
- fajnie jakby miał wsparcie społeczności modderów, xda czy coś, aby można było zaktualizować za x lat
- mile widziane w miarę łatwe naprawianie (samemu w domu), ale to sam pooglądam na yt jak coś filmiki

Lumię planuję sprzedać na allegro, za jakieś 250~300zł (oby), więc dołożę do 450 zł max. Da się dorwać coś w takiej cenie?

I na końcu takie pytanie - z tego co mi wiadomo, z androidem dzieje się teraz dość dobrze, prawda to?
Kiedyś jak miałem HTC Sensation, to co 2 tygodnie trzeba było ścinać do zera system, i przywracać appki, aby jakoś sensownie to działało.
Nie żeby to było trudne, taka operacja zajmuje raptem 10 minut jak się człowiek przyzwyczai. Ale, po co jak nie trzeba? A pytanie czy trzeba?

  • 16
@matiwoj11: @yoloBaklawa: Co do sensation, tam byl s4 pierwsszej gen jak pamietam, pierwszy 2 rdzeniowiec nie optymalizowany pod qHD.
Co do redmi 3 - poczekaj az stanieje i kup, bo warto doplacic wg mnie , choc jeszcze nie testowalem. Bateira 4100mah przy 5 calach i HD brzmi cholernie zachęcająco. Celuje ze na 130usd wejdzie cena redmi 3.
@Pirzu: Hmm, no dobra, rozumiem i rozważę bo wydaje się sensowne. A nie ma innych telefonów? Z tego co mi wiadomo są tysiące, nie ma żadnego innego innej firmy, jakieś Motorole nawet, coś używanego też wchodzi w grę. Chcę mieć mniej więcej rozeznanie po tym co, jakie i za ile ( ͡° ͜ʖ ͡°)