Wpis z mikrobloga

To teraz trochę gorzkich żali z mojej strony: #!$%@? mnie niemiłosiernie gdy spedytor mówi, że za podjazd może zapłacić tylko X euro "bo klient nie da więcej" i uważa temat za zamknięty.
Za przeproszeniem: wuj mnie obchodzi Twój klient. Od Ciebie mam zlecenie, nie od klienta. Na stacji paliw mam powiedzieć "sorry ale dzisiaj płacę z 20% rabatem bo klient mi dał kiepską stawkę"?
Czekam aż się trafi jakiś wyjątkowy cwaniaczek to dostanie ode mnie lekcję o tym co na ten temat mówi konwencja ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#bekaztransa
  • 12
@Jakub_Puchatek: jesli sie nie dogadujecie co do ceny to nie bierzesz roboty i tyle.
Andrzej spedytor w 99% przypadkow ma umowe ze stalymi stawkami z Januszem i nie moze mu powiedziec ''doloz troche''. Jesli doklada to z wlasnej prowizji.

Stawka i warunki nie pasuja ? Nie bierz zlecenia. Kilka takich przypadkow i stawki musialyby powedrowac w gore.
Stawka i warunki nie pasuja ? Nie bierz zlecenia.


@andrzej89: dokładnie tak robie, zglaszam sie z ceną (do delikatnej negocjacji) dolotem i tranzytem, nie pasuje trudno, nie daje wykladów, niestrasze forum nie wyzywam od zlodzieji. Tego samego wymagam od drugiej strony, a nie wyliczania ze to tyle i tyle km i wszyscy jezdza taniej.... swoje smutk frustracje wylewm tutaj pod tagiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@andrzej89: @kozaqwawa: Chyba się trochę nie zrozumieliśmy. Jest tak jak pisze @c1nu - przyjechałem na załadunek, a towaru nie ma i nie będzie. Cały dzień w dupę i gość daje mi za to jakieś grosze. Co wy myśleliście, że ja wyskakuje do kogoś, że mam 100 km do miejsca załadunku i chcę piniądz za to, że przyjadę? xD Ja wiem, że busy to januszerka o smaku cebuli no ale szanujmy
@Jakub_Puchatek: nie odnosilem się do tej konkretnej sytuacji. generalnie w przypadku odwołania zlecenia należy Ci się cała stawka pomniejszona o nieponiesione koszty (paliwo, diety itd) oczywiście nikt tyle nie zapłaci a takie sprawy załatwić można tylko na drodze sądowej....
@Jakub_Puchatek: ok, nie skumalem do konca :) w tym przypadku Andrzej musi poniesc koszty bo wszystkiego nie dopial, w ktoryms punkcie warunkow zlecenia powinny byc kary jakie akceptuja strony... ale transport/spedycja to mocno specyficzna branza ( ͡° ͜ʖ ͡°)