Wpis z mikrobloga

Małe pytanko do wykopowych specjalistów od #komputery

Dziwnym trafem się zbiegło, że wpadlem w posiadanie dysku ssd.
nie...nie jest kradziony ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chciałbym postawić na nim system. Niestety zrobić to na tyle bezkolizyjnie, aby nie robić niepotrzebnego formata aktualnego hdd gdzie mam dwie partycje, a na jednej z nich aktualnie stoi system...Już tłumaczę dlaczego szukam takiego dziwnego obejścia. Aktualnie system troszku już pada i wykonywanie prostych czynności trwa niebywale długo. Nie jestem w stanie zrobić teraz formata, ze względu na sporą ilość danych, które chciałbym przenieść na dysk zewnętrzny. Dlatego potrzeba mi postawić system jakimś sposobem na tym ssd, aby usprawnić pracę, móc wszystkie materiały przenieść, a następnie zrobić normalnego formata. Jest jakiś sposób na tą dziwną sytuację?

#geek #komputery #informatyka
  • 5
@justecchi: Myślę, że bez problemu. Podłączasz ssd, wkładasz nośnik z systemem, bootujesz w biosie, i jazda - w czasie instalacji wybierasz miejsce na zainstalowanie systemu - dysk SSD i dalej instalacja przebiega standardowo. Po wszystkim włączając komputer będziesz miał do wyboru który system chcesz uruchomić. Skopiujesz sobie na spokojnie dane które potrzebujesz, i dopiero na koniec zrobisz sobie formata hdd