Wpis z mikrobloga

@February: miałem taką osobę w rodzinie, że zawsze jak coś trzeba było zrobić to kładła się do łóżka i udawała chorą albo po lekarzach #!$%@?ła z urojonymi chorobami aż ją rak w końcu #!$%@?ł.
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: Nie wiem jak bardzo #!$%@? trzeba być, aby tak robić. Depresja to niebywale wykańczające i poważne zaburzenie w psychice dotykające dużą część społeczeństwa, które doprowadza najczęściej do śmierci osoby chorującej. Pół mojej rodziny od zawsze choruje na depresję (pewnie jakieś zaburzenie genetyczne) i wiele razy doprowadzało to do śmierci, więc wiem jak ważne jest traktowanie takiej choroby poważnie.

Chociaż szczerze nawet ludziom, którzy usprawiedliwiają swoje lenistwo udając depresję nie życzyłbym
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: Prawda jest taka, że osoba cierpiąca rzeczywiście na depresję nie siedziałaby przed kompem na wykopie i nie wypisywałaby bzdetów do wirtualnych kolegów. Rozumiem, że ktoś może akurat mieć chandrę i nie wytrzymuje bo go dziewczyna rzuciła to musi się wypłakać na forum, no ale w żadnym wypadku nie można tego nazwać depresją, chociaż i z bardziej błahych powodów ludzie się zabijali.

Ja osobiście nie nazwałbym się zdecydowanie osobą cierpiącą na
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: depresja w obecnych czasach jest tym, czym były dysortografie, dysleksje i inne dyspierdoły 10 lat temu. Większość osoba, która twierdzi, że ma depresję to zwykłe leniwe #!$%@?, którzy nawet nie pofatygowali się do psychologa/psychiatry, bo 'i tak mi nie pomoże ;('.
  • Odpowiedz
@Nupharizar: jak będziesz całe życie po lekarzach łaził z urojonymi chorobami to długo nie pociągniesz, moja babka od strony matki była taka od młodości, jak #!$%@?ła orła to "kręgosłup złamałam" itp. Nic nie zabija szybciej niż leki zwłaszcza gdy się je bierze hobbystycznie
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: najlepiej to wróćmy do dżungli i jaskini, bo tam to życie było proste i bez udziwnień... Jeżeli tak ochoczo chwalisz się nieakceptowaniem problemów, trudności innych ludzi to tylko świadczysz w ten sposób o swojej ignorancji, braku wiedzy i egoizmie. To że czegoś Twoja głowa nie dostrzegasz to nie znaczy że to nie istnieje.
  • Odpowiedz